KAD VAIKUI DANTŲ VALYMAS TAPTŲ ĮPROČIU

smartcapture
rbt

Jau ankstyvoje vaikystėje išugdytas vaiko įprotis rūpintis savo dantimis yra labai svarbus tolimesniam gyvenimui – gyvenimui be ėduonies. Sveika šypsena suteikia pasitikėjimo savimi, tai turi didelę reikšmę susirandant naujų draugų.

Mokydami, savo Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio “Buratinas” ir Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio “Atžalynas” skyriaus “Žvaigždutė”, auklėtinius supažindiname juos su įvairiomis gražios šypsenos ir sveikų dantukų paslaptimis. Padedame tikslingai ir sąmoningai rūpintis burnos sveikata, stengiamės išmokyti tinkamai prižiūrėti savo dantukus, valgyti sveiką maistą, skatiname laikytis šių principų visą gyvenimą.

Mes kalbamės, diskutuojame apie tinkamą dantų šepetėlį, kiek pakanka užsidėti dantų pastos, kaip ir kodėl būtina prižiūrėti savo dantų šepetėlį. Kada ir kiek laiko dantukus reikia valyti. Aptariame koks maistas geriausias ir kaip galime pagelbėti dantukams pasmaližiavus.

Vaikai sužino, kad pieninius dantukus keičia nuolatiniai, kurie tarnaus visą gyvenimą. Diskutuojame kodėl reikia apsilankyti pas odontologą, kaip jis gali padėti vaikui išsaugoti sveikus dantis.

Tėvelių vaidmuo labai svarbus. Ne tik nuvesti vaiką pas odontologą, bet ir iki 5–7 metų padėti vaikui tinkamai prižiūrėti dantukus, nes vaikų dantų valymo technika dar nėra pakankamai gera, kad tai padarytų kokybiškai. Labai svarbu rodyti tinkamą  pavyzdį, ir pasiekti, kad dantų valymas taptų įpročiu – kasdieniniu burnos higienos procesu.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė

Random Posts