Sveikatos kabinetų mokymo įstaigose aprūpinimas metodinėmis priemonėmis

Vasario 24 d. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo viešinimo renginį. Renginio metu Akmenės rajono ugdymo įstaigoms buvo pristatytas projektas „Sveikatos kabinetų mokymo įstaigose aprūpinimas metodinėmis priemonėmis“. Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšų programos. Tikslus, problemas ir ateityje įsigysiančias priemones pristatė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė S. Norvaišienė. Pristatymo metu apžvelgėme ugdymo įstaigose esančių sveikatos kabinetų pokyčius. Dalyviai buvo supažindinami su įvairiomis edukacinėmis priemonėmis. Renginyje sveikinimo žodį tarė vicemeras, pasidžiaugė, kad biuras vykdo projektus. Renginio pabaigoje svečiai ir dalyviai turėjo galimybę patikrinti savo turimas žinias protmūšyje.
Dalinamės akimirkomis iš renginio.

 

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriu Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru įgyvendina projektą ,,Sveikatos kabinetų mokymo įstaigose aprūpinimas metodinėmis priemonėmis”.
Įsigyjamas sveikatos kabinetų metodines priemones sudarys psichinės sveikatos stiprinimui skirtos priemonės, visuomenės sveikatos rizikos veiksnių priemonės, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonės, informacinių komunikacinių technologijų priemonės ir kitos metodinės priemonės.
Pagrindinis projekto tikslas – ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis, siekiant užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę.
Pagrindinė problema yra Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lėšų, skirtų mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo sveikatos kabinetų atnaujinimui, stygius. Dėl šios priežasties nurodytų savivaldybių sveikatos ugdymo įstaigose esančių kabinetų būklė yra prasta. Juose nėra užtikrinama visapusiška moksleivių ir darželinukų sveikatos priežiūra, nes trūksta tam reikiamos įrangos arba ji yra pasenusi ir nebetinkama naudoti, taip pat daugumoje kabinetų reikalingas remontas.
Pažymėtina, kad vaikai ir jaunimas yra pažeidžiamiausia visuomenės dalis, todėl jų sveikatos problemos turi būti sprendžiamos prioriteto tvarka. Nuo vaikystės skiepijami sveikos gyvensenos įgūdžiai išlieka visam gyvenimui, todėl jau nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų turi būti pradedama mokyti sveiko gyvenimo būdo ir turi būti aiškinama kodėl ir kaip reikia rūpintis savo sveikata. Šiuo metu Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  ir partnerio Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetai neturi vaizdinių ir įtaigių priemonių tikslinės grupės sveikatos lavinimui, ypatingai psichinės sveikatos problemoms skirtų priemonių.
Siekiant kokybiškai teikti sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir jaunimui Akmenės ir Šalčininkų rajonų mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose bus įsigyta nauja sveikatos kabinetų įranga ir atlikti prasčiausios būklės sveikatos kabinetų paprastąjį remontą.
Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšų programos LT03 Sveikata. Kvietimo numeris/ priemonė – LT03-2-SAM-K01. Projekto vertė: 275 877,26 EUR