SVARBI COVID-19 INFORMACIJA

     

Asmenims, atvykusiems iš paveiktų šalių, taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.
Jei 14 dienų sergamumas siekia 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių užsieniečiams atvykti draudžiama, jei jiems netaikomos išimtys. Sąrašą su suminiu sergamumo rodikliu galite rasti: https://bit.ly/2P4VCj3

 

Kviečiame susipažinti su Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis dėl alkoholio vartojimo COVID-19 pandemijos metu.
Daugiau informacijos apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir COVID-19 rasite:
▪️ http://ntakd.lrv.lt/…/zalos-mazi…/zalos-mazinimas-1/covid-19

 

Brangūs Akmenės rajono gyventojai !
Jeigu Jums kyla klausimų kaip laikytis karantino ar saviizoliacijos, nežinote kur kreiptis dėl apgyvendinimo ar maitinimo saviizoliacijos metu, reikalinga psichologinė pagalba ar kyla kitų klausimų dėl korona viruso- SKAMBINKITE Į VISĄ PARĄ VEIKIANČIĄ Akmenės rajono koronaviruso karštąją liniją 🔊☎️ Telefonu 8 683 04112

NEMOKAMA KORONOS KARŠTOJI LINIJA 1808
VEIKIA VISĄ PARĄ!

Skambinti pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams –
karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų.

SVARBU:

Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (apklausia atvejus, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kitą epidemiologiškai svarbią informaciją). Sąlytį turėję asmenys izoliuojami, su jais kasdien susisiekiama, vertinama jų sveikatos būklė.

Paspaudę šią nuorodą rasite informaciją apie vykdomo tyrimo rezultatus,
taip pat ir apie COVID-19 užsikrėtusių asmenų lankytas vietas.  Šis sąrašas bus nuolat pildomas.

Jei jūs lankėtės pažymėtose vietose nurodytu laiku ir su jumis nesusisiekė NVSC specialistai, prašome užsiregistruoti paskambinus šiuo telefono numeriu: +370 62077547.
Kreiptis tik darbo laiku (I-IV 8:00-17:00, V 8:00-15:45).

Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas. Naujajam koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais naujasis koronavirusas sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Europoje ir visame pasaulyje, 2020 m. kovo 16 d. tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas.

Atkreipiame dėmesį, kad visi Lietuvos piliečiai 14 d. laikotarpyje grįžę iš bet kurios užsienio šalies turi užpildyti šią anketą NVSC internetiniame puslapyje. Jei grįžote į Lietuvos teritoriją lėktuvu ir parskridę užpildėte keleivio kortelę pakartotinai pildyti anketos nereikia, tačiau jei pasiekėte šalį kitomis transporto priemonėmis ir keleivio kortelės pildyti neteko – tai rekomenduojama padaryti kuo skubiau.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.1.5. papunkčiu,  asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija. Net jei žmogus tuo metu nejaučia jokių ligos simptomų, grįžęs iš užsienio kelionės turi izoliuotis savarankiškai namuose.

NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius primena, kad izoliacijos metu:

DRAUDŽIAMA:
·       išeiti iš namų, ar kitaip palikti izoliavimo vietą (viešbutį, paskirtas patalpas ir pan.) 14 d. nuo buvusio kontakto su ligoniu ar rizikos užsikrėsti, pvz.: grįžimo iš užsienio;·       lankytis viešose vietose (parduotuvėje, vaistinėje, darbe, mokyklose, renginiuose ar kitose susibūrimo vietose);

·       izoliavimo metu namuose priimti svečius, draugus, artimuosius.

BŪTINA:
·       izoliavimo metu neišvengus kontakto su kitais asmenimis, laikytis atstumo ir laiko taisyklės, t. y. bendrauti ne arčiau kaip per 2 metrus (du geri žingsniai) ir ne ilgiau kaip 15 min.·       visą izoliavimo laikotarpį nepamiršti rankų higienos reikalavimų (plovimas su muilu ir vandeniu);

·       dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, o esant galimybei ir jas dezinfekuoti;

·       jei žmogus nuolat vartoja vaistus, receptui išduoti, į savo šeimos gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t. y. be fizinio apsilankymo;

·     perkelti visus suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus ar iš anksto numatytas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos laikotarpis.

LEIDŽIAMA:
·         namuose ir izoliavimo vietoje būti be medicininės kaukės (jei nėra ligos simptomų). Ji būtina tuo atveju, jei pasireiškia kvėpavimo takų infekcijos simptomai – pavyzdžiui, kosulys, dusulys ir kita.·       apsirūpinti maistu ir kitomis būtiniausiomis prekėmis nuotoliniu būdu (internetu);

·       maisto prekes gali pristatyti šeimos narys, draugas, bet pristatančiam asmeniui neturi būti taikomi izoliavimo principai. Prekes pristatant kurjeriui ar artimiesiems rekomenduojama pasinaudoti galimybe gauti jas „ne į rankas“, t. y. prekes paliekant prie durų;

·       bendrauti telefonu ir kitomis ryšio priemonėmis su artimaisiais, draugais;

·       dirbti nuotoliniu būdu.

Izoliacijos metu NVSC specialistai atlieka aktyvų asmens stebėjimą (su stebimu asmeniu susisiekia telefonu, el. paštu ir užrašo sveikatos būklę), todėl izoliuotas asmuo privalo:

  • būti pasiekiamas (-a) visą izoliavimosi laikotarpį telefonu ar/ir el. paštu;
  • kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į nemokamą Koronos karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Esant poreikiui, skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.