Žinių konkursas „Eruditas 2015“ – „Neatrasti Lietuvos turtai“

Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais. Tuo siekiama pabrėžti etnografinių regionų istorinę ir kultūrinę svarbą. Todėl ir Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje, šiemetinis eruditų konkursas vadinosi „Neatrasti Lietuvos turtai“.

Konkurso tikslas – populiarinti mokslą ir žinias, gilinti bendrakultūrines kompetencijas. Konkursas, kurio metu išaiškėjo 4-8 klasių grupių eruditai, progimnazijoje vyko penkis penktadienius, atskirai kiekvienai amžiaus grupei. Klausimai moksleiviams buvo pateikiami iš įvairių dėstomųjų dalykų, populiariosios kultūros, šiandienos progimnazijos, rajono, Lietuvos bei pasaulio aktualijų, buvo užduočių, susijusių su Lietuvos etnografiniais regionais, daug dėmesio skyrėme sveikatinimo klausimams. Taip pat konkurse dalyvavo ir svečių, kurie mokiniams pateikė įvairių klausimų.

Šis konkursas jau tapo progimnazijos tradiciniu renginiu, nes jau šešerius metus jį organizuoja progimnazijos Vaiko gerovės komisija, klausimus pateikia dalykų mokytojos bei mokytojai. Renginį prizais kasmet remia projektas „Žalingi įpročiai – ne žaidimas, o pragaištinga manija“ (vadovės socialinė pedagogė Audronė Vitkutė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė).

Nuotraukoje konkurso nugalėtojai (iš kairės): 7b klasės mokinys Dominykas Montvila, 8c klasės mokinys Tautvydas Ribinskas, 4c klasės mokinė Marcelė Baltutytė, 6a klasės mokinė Rūta Guginytė ir 5a klasės mokinys Vilius Kazalupskis.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

 

 

Random Posts