ŽIEMOS MALONUMAI IR PAVOJA

Žiema gražus, smagus metų laikas, teigiamai veikiantis vaikų sveikatą, grūdinantis juos. Tačiau šiuo laikotarpiu vaikų tyko daug pavojų.

Su Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ ir Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“ ugdytiniais kalbėjome, diskutavome, žiūrėjome mokomąjį filmuką, aptarėme, kiek daug vaikai gali nuveikti, kad žiema būtų saugi jiems, jų artimiesiems.

Diskutavome, kokia apranga žiemą geriausia, kada būtina pasikeisti sušlapusias pirštines ar sudrėkusius batukus. Žaidimai su sniegu labai smagu, bet pavojų ir čia nemažai – vaikai sprendė, kas saugu, o kas nelabai.

Aptarėme važiavimo su  rogutėmis, čiuožynėmis galimus pavojus. Juk kartais rogutėmis važinėjama arti transporto eismo, todėl lengvai galima nučiuožti ant važiuojamosios kelio dalies.
Užšalę vandens telkiniai smagi pramoga vaikams,  bet kartu labai pavojinga. Aiškinomės, kodėl vaikai visada turi būti kartu su suaugusiuoju arba šalia jo. Kalbėjome, kad ir esant su suaugusiu ant ledo galima tik čiuožti, ledas ne žaidimų aikštelė. Vaikai žino, kad pamačius  nelaimės ištiktą žmogų  jie  gali jam pagelbėti. Tik ne patys bėgdami gelbėdami, tačiau pašaukdami suaugusius žmones į pagalbą. O pagalbos numerį  112 moka kiekvienas vaikas..

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė

Random Posts