Ypatingas dėmesys – vaikučių dantų sveikatai

Jūs trokštate, kad Jūsų vaikai būtų sveiki, gražūs ir patirtų kuo mažiau streso? Norite apsaugoti vaikus nuo dantų skausmo? Tad burnos higienos įgūdžius svarbu išugdyti dar vaikystėje. Vaikai išmoksta tinkamai prižiūrėti savo burną tuo pačiu metu, kai bręsta ir ugdoma vaiko asmenybė (pareigingumas, dėmesingumas, atsakomybė), lavinamos motorinės rankų funkcijos. Išmokyti vaiką tinkamai valyti dantis yra nė kiek ne lengviau, negu išmokyti jį rašyti.

Svarbu! Ar žinote, kad vaikų dantų ėduonis labai paplitęs Lietuvoje? Net 94 % šešiamečių vaikų dantys jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys. Ėduonis yra pažeidęs nuo 69 iki 98 % dvylikamečių ir nuo 84 iki 100 % penkiolikamečių vaikų dantis (Lietuvos Respublikos Odontologų rūmų informacija). Daug tėvelių klaidingai mano, kad pieninių vaikų dantukų nebūtina gydyti ir saugoti, nes juos visus vis tiek pakeis nuolatiniai. Kas nutiks jei nebus gydomi pieniniai dantukai? Negydomi dantys gali sukelti infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų.

Dantų ėduonis ir dėl to atsirandantis skausmas trikdo vaiko mitybą, nulemia elgesio pasikeitimus. Pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, kartojasi dažnos slogos, peršalimai. Priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui. Tai dažna ortodontinių problemų priežastis. Pieninis dantis palaiko vietą nuolatiniam dančiui. Tad per anksti jo netekus, naujas dantis gali išdygti kreivai.

Silantai. Silantinės medžiagos paskirtis – remineralizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles, subrandinti danties emalį ir apsaugoti nuo žalingo rūgščių poveikio. Silantai veiksmingi, jeigu jais padengiamos ėduonies nepažeistos vagelės. Procedūrą rekomenduotina atlikti vos išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantims. Tačiau gali būti, kad ne visus išdygusius dantis bus įmanoma padengti silantais, tai įvertina gydytojas odontologas.

Kokybiška burnos ertmės higiena – svarbiausia vaikų dantų ėduonies profilaktikos priemonė. Ne tik pirmojo dantuko sulaukusieji, bet ir penkerių- šešerių metų vaikai, kol jų judesiai nėra gerai koordinuoti,  nesugeba savarankiškai išsivalyti dantukų. Todėl tėveliai turėtų jiems padėti. Taip pat – įpratinti išsiskalauti burną kiekvieną kartą suvalgius ką nors saldaus ar rūgštaus.

Mūsų poliklinikoje vaikų dantų sveikatai skiriamas ypatingas dėmesys. Siekiame, kad kiekvienam vaikui kartą metuose būtų suteikiama profilaktinė odontologo paslauga, silantinėmis medžiagomis laiku padengiamos nuolatinių tik išdygusių krūminių dantukų vagelės bei išgydomi visi nesveiki dantukai. Profilaktinei vaikų dantų apžiūrai patogiausiai kreiptis užsiregistravę iš anksto, tačiau gydytojai priims ir neužsiregistravusiuosius. Jei reikės, tolimesniam gydymui gausite talonėlį ir atvyksite patogiausiu laiku. Vaikų dantų gydymas – nemokamas.

Vaikučių, lydimų tėvelių, laukia mūsų gydytojos odontologės Kristina Žurauskaitė, Regina Malakauskienė, Raminta Petersonaitė, Rasa Dievinėnė (Naujosios Akmenės poliklinikoje) ir Janina Vaicekauskienė (Akmenės poliklinika).

Random Posts