VEIKLA, SKIRTA „SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ“ RAMUČIŲ GIMNAZIJOJE

Ramučių gimnazijoje vykdytos veiklos, skirtos patyčių prevencijai. Telktas mokinių dėmesys į problemos aktualumą ir sprendimo būdus. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamokas visų 1-ųjų gimnazijos klasių mokiniams. Buvo pateikta „Vaikų linijos“ parengta informacinė medžiaga: pratimas „Kurią pusę pasirinksi tu?“ bei du scenarijai, kuriais mokiniai galėjo pasitikrinti, ar moka tinkamai reaguoti į patiriamas ar stebimas patyčias. Mokiniai turėjo „pasirinkti“, kurią pusę palaikytų, kaip jie elgtųsi tokioje situacijoje, kokį sprendimą priimtų. Situacijos buvo aptartos diskusijoje, įvardinti pasirinkto sprendimo „pliusai“ ir „minusai“. Mokiniai išsakė savo nuostatas dėl patyčių ir kaip tinkamai reaguoti į jas.

Kaip mokiniai jaučiasi mokykloje, namuose ar laisvalaikio metu, atsispindėjo jų nupieštuose veidukuose. Visi vaikai skirtingi, todėl normalu, kad kartais jie pyksta, liūdi, juokauja ar būna abejingi.

Kita užduotis – išskirti penkis draugo charakterio bruožus ar savybes. Daugumos mokinių nuomone, draugas turi būti linksmas, ištikimas, draugiškas, sąžiningas, nesavanaudiškas, rūpestingas bei turintis bendrus pomėgius.

Vykdytos veiklos, skatino draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius. Kiekvienas esame atsakingi už savo elgesį ir sprendimus. Kai kurie mūsų pasirinkimai veikia tiek mūsų, tiek kitų žmonių gyvenimą. Kuo tolerantiškesni, jaučiantys pagarbą šalia esančiam būsim, tuo malonesnė bus mokymosi ir darbo aplinka.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Grunskienė

Random Posts