VAŽIAVIMAS DVIRAČIU. KOKIA NAUDA SVEIKATAI?

Ramaus pasivažinėjimo dviračiu valanda leidžia sudeginti apie 500 kalorijų. Ir tai be jokių didelių pastangų! Reguliarus dviračio pedalų minimas leis pagerinti savijautą, numesti porą kilogramų ir pailsėti. Tai taip pat gali būti patraukli laisvalaikio leidimo su šeima ir draugais forma.
Važinėjimas dviračiu – tai ne tik vertingas indėlis į ekologiją, bet ir neginčijamos naudingumo sveikatai tiesos. Žinoma, pirmiausia pagalvojote apie sveiką širdies ritmą, puikią plaučių veiklą ir nuostabią sportišką figūrą.
Dviratis – tai ne tik „žalioji“ transporto priemonė, bet tam tikra prasme draugas ir gydytojas. Ir jei vis dar nežinote, ar verta investuoti į dviratį, pažiūrėkite į šias 10 priežasčių, kurios privers minti pedalus.

 1. Pergalė prieš ligas. Žinoma, svarbiausia yra sveikata. Reguliarų pasivažinėjimų dėka reikšmingai sustiprinsite savo imunitetą, nes tam, kad būtų aktyvuotos apsauginės organizmo funkcijos kovai su ligomis pakanka ir vidutinio sunkumo fizinės veiklos.
 1. Padeda atrodyti jauniau. Yra įrodyta, kad reguliarus važinėjimas dviračiu gali apsaugoti jūsų odą nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio ir sumažinti odos senėjimą. Taip pat pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita. Šalinami toksinai ir gaminamas kolagenas, kuris padeda sumažinti raukšlių atsiradimą ir paspartinti gijimo procesą.
 1. Gerina virškinimą. Be išorinio važinėjimo dviračiu poveikio tikrai pajusite, kaip ši veikla veikia jus ir iš vidaus. Esmė tame, kad ši veikla leidžia pagreitinti maisto virškinimą ir maksimaliai įsisavinti visas maistingąsias medžiagas bei išvengti diskomforto, kuris pasireiškia sunkumu ir pilvo pūtimu. Tokia fizinė apkrova lemia natūralų kvėpavimo ir širdies ritmo paspartinimą, kuris stimuliuoja žarnyno raumenis.
 1. Gydo širdį ir gerina plaučių veiklą. Tyrimais nustatyta, kad reguliarus važinėjimas dviračiu gali sumažinti širdies ligų riziką 50%. Nuvažiuodami per savaitę tik 30 km širdies ligų riziką sumažinate daugiau nei per pusę lyginant su žmonėmis, kurie to nedaro. Logiška, kad važinėjimo dviračiu metu jūsų plaučiai dirba kur kas aktyviau ir jūs sunaudojate 10 kartų daugiau deguonies. Tokiu būdu jūs taip pat treniruojate savo gebėjimą normalizuoti kvėpavimą. O viso to rezultatas – didelis atsparumas ir ištvermė, kuri leis jums įveikti daugiau fizinių apkrovų dedant mažiau pastangų.
 1. Padeda atsikratyti nepageidaujamo svorio. Važinėjimas dviračiu – puiki alternatyva žmonėms su antsvoriu. Nuimama nepalanki apkrova, kurią gauna stuburas ir kojos kitokių užsiėmimų (bėgimo, naudojimosi treniruokliais) metu. Maža to, važiuodamas dviračiu žmogus jaučia didesnį psichologinį patogumą, nes nesigėdija šalia esančių aplinkinių, kaip pavyzdžiui, dažnai yra sporto salėje. Tačiau važinėjimas dviračiu – tai taip pat puikus variantas ir tiems, kas tiesiog norėtų sudeginti nereikalingas kalorijas ar palaikyti gražias formas.
 1. Stiprina raumenis. Važiavimo dviračiu metu dirba beveik visos raumenų grupės (pilvo preso raumenys taip pat). Reguliarios treniruotės padės jums atsikratyti kūno „sumedėjimo“ ir pagražinti figūrą.
 1. Sveiko miego garantija. Dviračio pedalų minimo rytais praktika puikiai padės greitai pabusti ir be didelių pastangų užmigti vakare. Tyrimų rezultatai rodo, kad 20 – 30 minučių trukmės pasivažinėjimai dviračiu kas antrą dieną lemia, kad kenčiančių nuo nemigos žmonių laikas, reikalingas užmigimui sumažėja du kartus, o miego laikas pailgėja beveik viena valanda. Pažymima, kad buvimas gryname ore padeda atstatyti biologinį ritmą ir pašalina iš organizmo kortizolį – streso hormoną, kuris trukdo giliam miegui.
 1. Teigiamai veikia smegenų veiklą ir skatina jaustis laimingiems. Fizinio aktyvumo metu pagerėja deguonies patekimas į pilkąją medžiagą, o tai „uždega“ neuronus. Tai skatina geresnę protinę veiklą: naujų minčių atsiradimą ir kūrybinio potencialo vystymąsi. Važiavimas dviračiu skatina naujų ląstelių kūrimąsi smegenų hipokampe, o tai reiškia geresnę atmintį.
 1. Sielos harmonija. Važiavimas dviračiu vidutiniu greičiu padeda smegenims gaminti dofaminą – hormoną, kuris sukelia pasitenkinimo ir malonumo jausmą. Todėl nuovargis, kuris persekioja daugelį žmonių sumažėja 65 %. Ir žinoma, negalima nepaminėti to, kad važiavimo dviračiu metu išsiskiria hormonai, kurie padeda atlaikyti stresą ir daro žmogų laimingą.

10.Padeda kovoti su žalingais įpročiais. Ne paslaptis, kad kiekvienas žalingas įprotis – tai priklausomybė. Kaip jį įveikti dviračio dėka? Labai paprastai: tiesiog vieną aktyvumą pakeiskite kitu – naudingesniu. Pavyzdžiui, vietoj dar vienos spurgos ar cigaretės sėskitės ant dviračio ir minkite pedalus. Žinoma, pradžioje bus nelengva, tačiau palaipsniui ir nepastebėsite kaip žalingas įprotis taps naudingu.

Random Posts

 • „Sportuoja visa šeima“

  Gegužės 15 dieną Ventos gimnazijos ikimokykliniame skyriuje „Berželis“ vyko renginys „Sportuoja visa šeima“, kurį suorganizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės Asta Jankauskienė […]

 • VĖJARAUPIAI

    Vėjaraupiai – tai ūminė virusinė liga, pasireiškianti karščiavimu, pūsleliniu odos ir gleivinių bėrimu. Dažniausiai šia liga serga ikimokyklinio amžiaus […]

 • MAUDYTIS AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MAUDYKLOSE SAUGU!

  Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad rugpjūčio 19 d. buvo paimti maudyklų vandens mėginiai iš: Kruopių parko tvenkinio, […]

 • Nuotolinės paskaitos akimirkos

  Gegužės 20 d.  vyko nuotolinė paskaita „Mitybos ypatumai asmenų sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis bei cukriniu diabetu“. Paskaitą vedė gydomosios […]