VASARIO 4-OJI – PASAULINĖ KOVOS SU VĖŽIU DIENA

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai informuoja, kad Pasaulinė kovos su vėžiu diena minima kasmet vasario 4-ąją, kai pasaulis kviečiamas susivienyti kovai su vėžiu. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie šią pavojingą ligą, kad būtų išvengta kuo daugiau mirtimi pasibaigiančių ligos atvejų.

Pirminė ankstyvoji vėžio profilaktika yra labai susijusi su vėžio rizikos veiksnių valdymu. Manoma, kad apie 50 proc. visų piktybinių navikų būtų galima išvengti, jeigu būtų nuosekliai įgyvendinamos vėžio profilaktikos priemonės. Todėl informuojame gyventojus apie vykdomas piktybinių navikų programas ir skatiname jose dalyvauti.

Nemokamos prevencinės programos: (apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų)

  • Gimdos kaklelio vėžys–  skirta moterims nuo 25 iki 59 m. (imtinai). Atliekama kartą per 3 metus, atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsiją.
  • Krūties vėžys– skirta moterims nuo 50 iki 69 m. (imtinai). Atliekama kartą per 2 metus, atliekama momografinis tyrimas.
  • Storosios žarnos vėžys – skirta asmenims nuo 50 iki 74 m. (imtinai). Atliekama kartą per 2 metus, Pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas.
  • Priešinės liaukos (prostatos) vėžys– skirta vyrams nuo 50 iki 69 m. (imtinai), taip pat ir vyrai nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.. Atliekama periodiškai, atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PAS) koncentraciją kraujyje.

Dėl VISŲ NEMOKAMŲ vėžio prevencinių programų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išsamiai supažindins su programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.

Taip pat reikia nepamiršti į savo gyvenimo būdą įtraukti sveiką gyvenseną. Atsisakyti alkoholio, nerūkyti, propaguoti sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, nes sveikas gyvenimo būdas gali padėti išvengti įvairių sveikatos problemų, įvairių susirgimų, net onkologinių ligų

Random Posts