VANDENS REIKŠMĖ IR JO SAVYBĖS           

       

Pažymint Pasaulinę vandens dieną, kuri minima kiekvienų metų kovo mėnesį,  siekiama atkreipti dėmesį į vandens svarbą ir priminti apie per vandenį plintančias infekcijas. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“.

Su vandeniu susijusių užkrečiamųjų ligų problema išlieka viena pagrindinių pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, besivystančiose šalyse nuo žarnyno infekcinių ligų, plintančių dėl nesaugaus vandens ir jo trūkumo, kasmet miršta apie 2 mln. vaikų.

Minint šią dieną siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui.

 

Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“, bei Naujosios Akmenės vaikų lopšelio- darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“  vaikai taip daug sužinojo apie vandenėlį. Apie jo svarbą žmogui, visai gyvajai gamtai. Kaip jis padeda išsaugoti sveikatą. Kad jis būtinas numalšinti troškulį, pagaminti maistą, plauti rankas ir prausti kūną ir t.t. Būtinas, kad išsaugoti gamtos grožį,  reikalingas  gyvūnams, paukšteliams ir pan.

Skaidrėse pamatė, kaip atrodo žemė, kurios  ilgai negirdė vandenėlis. Kad ten nežydi  gėlės, neželia žolės, neskraido paukščiai. Pamatė šalis, kuriose trūksta vandens, kaip ten gyvenantys žmonės saugo ir brangina kiekvieną vandens lašelį.

Baigiant pamokėlę su vaikais diskutavome kaip mes galėtume taupyti vandenėlį, kad jo užtektų visiems. Vyresni vaikai piešė piešinėlius apie vandenį ir papasakojo draugams ką nupiešė.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bogdelienė

 

Random Posts