VANDENS DIENA “VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS”

                                 

                                         

VANDENS DIENA “VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS”

Kasmet kovo 22 d. švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. 

Suprasdami vandens svarbą,  „Saulėtekio“ progimnazijos Savanorių klubas, kartu su vadove Roma Kleiniene nutarė organizuoti šią dieną savo mokykloje. Savanorių idėją palaikė visuomenės  sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė ir bibliotekos vyriausioji specialistė Laima Barzelienė.

Vanduo, tai gyvybės pagrindas.  Akivaizdu, jog vanduo būtinas, kad galėtume išgyventi, todėl šią dieną asistentai visus mokyklos darbuotojus, mokinius ir svečius pasitiko prie įėjimo sveikindami su vandens diena ir įteikdami lašelio formos emblemą. Mokykloje paruošėme ne vieną stendą apie vandens svarbą žmogaus gyvenime. Bibliotekoje Knygų bičiulių būrelio nariai, stendinę parodėlę, kurioje mokiniai galėjo pagilinti žinias apie vandens taršą, gamtosaugą, susipažinti su vaikų požiūriu į vandens taupymą, pasidžiaugti piešiniais ir paveikslėliais. Biologijos mokytojos I. Paleckienė ir A. Kazlauskienė su penktų klasių mokiniais pamokų metu aptarė vandens poveikį žmogaus organizmui. Valgykloje pakabinome plakatą, kuris ragino gerti daugiau vandens.

Mokiniai turėjo progą dalyvauti vandens gertuvių konkurse. Vaikai nestokojo kūrybiškumo, išradingai dekoruodami gertuves. Vyko viktorina „Vandens galia“,  kurios metu mokiniai parodė savo žinias apie vandenį, o aktyvūs dalyviai buvo apdovanoti rašikliais. Visus šventės prizus įsteigė Akmenės rajono savivaldybės Visuomeninis sveikatos biuras.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė

Random Posts