VAIKŲ PROFILAKTINIS SKIEPIJIMŲ KALENDORIUS

Kodėl reikia skiepytis?
Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, tačiau ir sukuriama saugi aplinka visuomenei.

Kodėl reikia skiepyti kūdikius, vaikus?
Skiepai – tai geriausias ir saugiausias būdas apsaugoti savo kūdikį nuo įvairių užkrečiamųjų ligų. Skiepijimo esmė – sužadinti imuninės gynybos sistemas, nesukeliant žymesnių klinikinių požymių. Kūdikį paskiepijus, vakcina skatina jo organizmą gaminti antikūnus. Antikūnai – tai natūrali organizmo apsauga nuo infekcinių ligų. Skiepai padeda organizmui pasiruošti kovai su infekcija, jeigu vaikas ja užsikrėstų.

Kodėl svarbu laiku paskiepyti vaiką?
Vaikai yra imunizuojami per kelerius pirmuosius gyvenimo metus, kadangi vakcinomis valdomomis ligomis užsikrečia būdami labai maži. Vakcinų skiepijimo kalendorius, ypač pirmaisiais gyvenimo metais, sudarytas.

Kas gresia, jeigu vaikai nebus paskiepyti?
Neskiepyti vaikai, ypač kūdikiai, gali sunkiai susirgti infekcinėmis ligomis. Labai svarbu neužmiršti, kad buvo galima apsaugoti Jūsų vaiko sveikatą ir išvengti ligų ar jų komplikacijų pasiskiepijus. Kūdikius būtina paskiepyti kiek įmanoma anksčiau, kad išsivystytų visa apsauga, reikia skiepytis keletą kartų ir pabaigti skiepų kursą (pagal skiepų kalendorių).

Kokios galimos šalutinės skiepų reakcijos?
Kiekvienos vakcinos apraše visada nurodomos galimos nepageidaujamos reakcijos. Dažniausiai tai vietinės reakcijos – patinimas, paraudimas, sukietėjimas dūrio vietoje. Bendro pobūdžio reakcijos – pakilusi temperatūra, galvos skausmas, bėrimas ir kt. Prieš kiekvieną skiepą pasitarkite su savo šeimos gydytoju apie galimas šalutines reakcijas.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Skaistė Norvaišienė

Random Posts