TEISINGAS DANTUKŲ VALYMAS

Sveika burnos ertmė užtikrina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo mus nuo daugelio ligų. Sveiki dantys – gražūs dantys. Kiekvienas apie tokius svajoja, tačiau ne visada žino, kaip juos prižiūrėti, kad ta svajonė taptų realybe.

Visą 2018 metų  kovo mėnesį Naujosios Akmenės vaikų lopšeliuose darželiuose „Buratinas“ ir „Žvaigždutė“ skyrėme dantukų teisingam dantukų priežiūros mokymui.

Su mažaisiais darželio ugdytiniais, dantų modelio ir šepetėlio pagalba, mokėmės kaip teisingai valytis dantukus. Kalbėjome-diskutavome kodėl dantukai mums tokie svarbūs. Koks mūsų valgomas maistas labiausiai patinka dantukams ir padeda jiems išlikti sveikiems.

Su vyresnio amžiaus vaikais kalbėjome apie dantukų svarbą žmogaus gyvenime, galimybes džiaugtis sveikais dantukais, gražia šypsena. Vaikai atsinešė savo dantų šepetėlius. Aptarėme koks tinkamiausias dantų šepetėlis, kada būtina jį keisti, kiek dantų pastos reikia dėtis ir t.t. Mokėmės teisingai valyti dantukus, suprasti laiką kiek užtrunka dvi minutės, kaip teisingai prižiūrėti naudojamą šepetėlį. Nepamiršome ir valgomo maisto reikšmės dantukų sveikatai. Žiūrėjome filmuką apie „Dantuko istoriją“ ir t.t. Vaikams buvo padalintos atmintinės „Ko nori dantukai“, kad karu su tėveliais paskaitytų „daktaro triušio“ rekomendacijas apie dantukų priežiūrą.

Patys vyriausi darželių vaikai dalyvavo viktorinoje „Sveiki dantukai“.  Čia dantukų mankštą darėme, ir į klausimus apie dantukus vaikai atsakinėjo, minė mįsles, kūrė eilėraštukus apie dantukus. Ir matematikos žinias reikėjo panaudoti skaičiuojant dantų šepetėlius. O už puikias žinias ir nuoširdų darbą vaikai apdovanoti Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro rašikliais.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gražina Bogdelienė

Random Posts