TARP MŪSŲ,  MERGAIČIŲ!

Šių dienų visuomenėje būti paaugliu yra labai sunku: reikia susitvarkyti su savo hormonais ir užmegzti ryšius su priešinga lytimi, o dar tėvų baimė ir nepasiruošimas kalbėtis su savo atžalomis intymiomis temomis verčia paauglius gaudyti informaciją iš draugų mokykloje, televizijoje, internete ir pan.

2018 m. spalio 25 d. „Saulėtekio“ progimnazijoje vyko lytinės brandos švietimo programos paskaita „Tarp mūsų, mergaičių“, kuri buvo skirta 6 klasių mergaitėms. Paskaitą vedė lektorė – akušerė Dalė Sungailienė.

Paskaitos rengėjų tikslai – padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus, vykstančius lytinio brendimo laikotarpiu, įsisavinti tinkamus higienos įpročius, sužinoti ir išmokti reproduktyvios sistemos terminologiją. Tikimasi, kad 6 klasių mergaitės palaipsniui įgis visapusišką suvokimą lytinio brendimo klausimais, išmoks priimti permainas ir sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą.
Paskaitos metu šeštokėms buvo išdalintos brošiūros, knygelės, bei kasdienės higienos rinkiniai. Mergaitės ne tik atidžiai klausėsi lektorės, bet ir aktyviai uždavinėjo klausimus.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gitana Ribinskienė

 

 

 

 

Random Posts