ŠVIEŽIŲ SULČIŲ FIESTA

Visi žinome, kad valgyti vaisius ir daržoves – sveika, tačiau daugelio mitybos racione jų labai trūksta. Kasdien rekomenduojama valgyti penkių skirtingų spalvų vaisių ir daržovių, kad gautume įvairių vitaminų ir maistinių medžiagų.

Vykdydami rekomendacijas, Akmenės rajono Ventos gimnazijos ketvirtų klasių mokytojos su auklėtiniais nusprendė išsispausti šviežių sulčių, taip papildydami savo racioną vitaminais ir mikroelementais. Mokiniams džiaugsmo suteikė tiek daržovių ir vaisių valymas tiek ir pats sulčių spaudimo procesas. Gražu buvo pažiūrėti į šių gardumynų spalvų paletę.

Mokiniai sužinojo apie tai, kad kiekvienos spalvos šviežios sultys turi skirtingą naudą sveikatai. Jie skanavo, uostė, lygino įvairių sulčių spalvas, konsistenciją. Po to mokyklos koridoriuje mažieji sveikuoliai kvietė mokyklos darbuotojus bei moksleivius ragauti įvairių skonių sultis ir išsakyti savo nuomonę, kurios sultys jiems labiausiai patiko.

Po renginio vaikai nutarė, kad šviežios daržovių ir vaisių sultys yra ne tik naudingos, bet ir labai skanios. Todėl jie ragins ir artimuosius bei draugus į savo racioną įtraukti kuo įvairesnių vaisių ir daržovių, nes juose yra visko, ko reikia mūsų organizmui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

 

Random Posts