SVEIKATOS PROJEKTAS „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS“

 

Plokščiapėdystė – vienas iš labiausiai pasitaikančių vaiko judesio ir padėties sutrikimų. Nuo mažens formuodami taisyklingą laikyseną bei stiprindami pėdų bei blauzdų raumenis galime išsaugoti ne tik stiprią vaiko sveikatą, bet ir gerą vaiko gyvenimo kokybę.

Paskelbus Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektų finansavimo atrankos konkursą, Akmenės rajono Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ pedagogės Snieguolė Bogužienė, Danutė Kriaučiūnienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė parengė projektą „Linksmosios pėdutės“ ir jame sudalyvavo. Projekto tikslas – stiprinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pėdų ir blauzdų raumenis bei formuoti taisyklingą kūno laikyseną. Projekto įgyvendinimui buvo skirta finansinė parama, kurios dėka galėjome pasipildyti sportinį inventorių plokščiapėdystės profilaktikai ir taisyklingos laikysenos formavimui skirtomis priemonėmis.

Projektas „Linksmosios pėdutės“ pradėtas vykdyti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Vykdant šį projektą buvo surengtas renginių ciklas. Grupėse vedamos paskaitėlės „Mano pėdutės“, atliktas tyrimas „Linksmosios pėdutės“, kurį grupių vadovai integravo į meninę veiklą. Kūno kultūros pamokėlėse buvo daromi įvairūs pėdų ir blauzdų raumenis stiprinantys pratimai, grupėse vaikai galėjo vaikščioti įvairiai paviršiais bei netradiciniai takeliais. Renginių ciklą užbaigėme linksma, energinga sportine pramoga „Einu linksmų pėdučių takeliu…“.

Malonu, kad į projekto veiklą buvo įtraukti ir vaikučių tėveliai. Apie projekto vykdymą buvo informuojama visuotiniame susirinkime, informacinėse lentose. Kai kurie tėveliai ir patys pagamino priemones, skirtas pėdučių stiprinimui. Išplatinti lankstinukai „Sveika pėda – tiesi nugara“. Atlikta tėvelių anketinė apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad projektas atnešė naudos ir ugdytinių tėveliams.

Džiaugiamės sėkmingai įgyvendintu projektu ir projekto idėjas ruošiamės tęsti toliau.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakališkienė

Random Posts