Sveikatingumo savaitė

Vasario 22-26 d. lopšelyje – darželyje ,,Kregždutė“ buvo paskelbta sveikatingumo savaitė. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas arbatai. Arbata – tai vienas iš dažniausiai vartojamų gėrimų. Ją pralenkia tik vanduo. Rytuose arbatą tūkstančius metų laiko geros sveikatos, laimės ir išminties šaltiniu. Mūsų senoliai naudodavo įvairiausius arbatžolių nuovirus, užpilus kaip vaistus bei priemones gerinti sveikatą.

Visą savaitę buvo kalbėta apie vaistinius augalus, jų poveikį žmogui, domėtasi, kaip vaistažolės renkamos, džiovinamos ir kaip paruošiama iš jų kvapni arbata. Na o penktadienis – bendra visų grupių arbatėlės diena. Apie arbatos naudą papasakojo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Raugienė. Vaikai sužinojo, kokią arbatą rinktis peršalus, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės, pilvuko negalavimus, o kurių pasiūlyti močiutei, kai sopės širdelę. Vaikučiai turėjo galimybę pamatyti, pauostyti, paragauti ramunėlių, čiobrelių, mėtų, aronijų, liepų žiedų, kmynų ir kitokių vaistažolių arbatų. Jas saldino medumi, gardino citrina.

Įstaigos koridoriuje veikia ugdytinių darbelių paroda ,,Močiutės žolelių ir uogelių arbata“ bei meno studijos ugdytinių molio – modelino darbelių paroda ,,Mano puodelis“.

Sveika gyvensena prasideda nuo mažų dalykų, svarbiausia – viską daryti su gera nuotaika. Itin smagus buvo linksmasis ketvirtadienis, kai šokių vadovė R. Juškuvienė visą darželio bendruomenę sukvietė masiniam šokiui, nes šokis yra vienas  bendravimo būdų, juo galima išreikšti pyktį, džiaugsmą, liūdesį, meilę. Įsitikinome, kad šokis ir muzika suteikia ypatingos energijos ir yra patrauklūs tiek mažiems, tiek dideliems. Bendri šokiai visus suvienija, skatina ritmingai judėti ir šypsotis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Raugienė

 

 

Random Posts