SVEIKATINGUMO POPIETĖ „KUR PAGAUTI VITAMINĄ?“

Sveikai ir tinkamai maitinantis žmogaus organizmas aprūpinamas energija ir gyvybinei veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Atliktų įvairių tyrimų duomenimis didelė dalis gyventojų turi blogus maitinimosi įpročius, vartoja per daug  kaloringo maisto, o per mažai skaidulinių medžiagų. Sveiki mitybos įpročiai susiformuojami jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu tai pradėti kuo anksčiau.

Ventos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Berželis“ darželio bendruomenė vaikams nuolat primena kaip svarbu  sveikai maitintis, vedami pašnekesiai apie sveiką mitybą, įtvirtinamos žinios per įvairius meninio ugdymo užsiėmimus, organizuojamos parodėlės,  dalyvauja „Sveikatiados“ projekte.

Lapkričio 14 dieną vyko sveikatingumo popietė „Kur pagauti vitaminą“ , vaikams buvo vaizdžiai perteikiama informacija panaudojant skaidres, pagal Hertos Matulionės – Burbienės knygutę „Vitaminai vaikų draugai“ . Kokie vitaminai ir kokiuose maisto produktuose jie gyvena, kas atsitinka kai jų trūksta, vaikams pasakojo sveikatos specialistė Jolanta Pakalniškienė. Kad įtvirtintų žinias apie  sveikus ir maistingus produktus, vaikai padedami dailės mokytoja Ingridos Žadeikienės   piešė juos, spalvino, aplikavo. Ritminės pertraukėlės metu, pagal dainą „ Saulė, saulė danguje“ vaikai pajudėjo ir  įsidėmėjo, kad vitaminas D pagaunamas mėgaujantis saulės spinduliais.

Norint būti sveikiems, svarbu ne tik sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, bet ir geros nuotaikos, todėl renginį užbaigėme judriu smagiu šokiu pagal dainelę „Gumi gumi“, kuris suteikė vaikams daug džiugių emocijų.

Tikiuosi, kad tokios popietės praturtina vaikų žinias ir jas  įtvirtina.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jolanta Pakalniškienė

 

Random Posts