,,Sveikatiada‘‘ Akmenės ,,Gintarėlyje‘‘

Jau visi metai Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius ,,Gintarėlis‘‘ dalyvauja VŠĮ ,,Tikra mityba‘‘įgyvendinamo respublikinio projekto ,,Sveikatiada‘‘ programos renginiuose.

,,Sveikatiados‘‘I iššūkis mestas spalio mėnesį – tai ,,Daržovių ir vaisių iššūkis‘‘. Sveikatos specialistė  G. Meižienė vedė sveikatos valandėlės apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai,apie organizmui reikalingus juose esančius vitaminus. ,,Boružėlių‘‘ grupės vaikai, padedami auklėtojų L. Numsėdienės , L. Krasauskienės ir logopedės L. Ivanovienės gamino ,,Sveikuolių salotas‘‘ – pjaustė, tarkavo, maišė. Vėrė vaisių vėrinukus, uostė ir ragavo vaistažolių arbatas. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su auklėtoja G. Nakiene spaudė sultis  iš vaisių ir daržovių..Ragavo ir kitus vaišino, įvertindami sulčių spalvą, skonį, konsistenciją, jose esančius vitaminus.

Lapkričio mėnesį priėmėme II iššūkį – ,,Grūdinių produktų iššūkį‘‘. Įvairių grūdų košės – pilno grūdo košės, iš visų grūdo dalių pagaminta duona, javainiai, makaronai, ne balti, o natūralūs  ryžiai – tai  energijos ir skaidulinių medžiagų šaltinis. Skatinome tėvelius į vaikų mitybos racioną įtraukti kuo daugiau grūdinių produktų, valgyti įvairių košių. ,,Boružėlių‘‘ grupėje vyko ,,Košės diena‘‘, kurią organizuoti padėjo grupės tėveliai.

Sveikos mitybos įpročiai formuojami ankstyvoje vaikystėje, todėl Europos  sveikos mitybos dieną paminėjome mitybos pristatymu, kurio metu vaikai supažindinti su sveikatai palankia mityba – kada, ką, kiek ir kaip valgyti.

Neformaliojo ugdymo mokytoja R. Beišinienė vedė ,,Sveikuoliukų‘‘ mankšas, apšilimo pratimus, judrius žaidimus apie sveiką maistą, žaidimą, ,,Daržovių ir vaisių parduotuvė‘‘.

Sveikata – tai ne tik tinkama mityba, tai ir fizinis aktyvumas, dienos režimas, asmens higiena, gera nuotaika..

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė Meižienė

Random Posts