Sveikatai palankaus maisto gaminimo praktiniai mokymai

Š. m. spalio 4 d. Akmenės krašto muziejuje vyko sveikatai palankaus maisto gaminimo praktiniai mokymai su maisto eksperte, akademijos „Pirmas šaukštas“ vadove, knygų apie tinkamą mitybą „Pirmas šaukštas“ ir „Sveikata nuo pirmo šaukšto“ autore Rita Šilenskiene.
Mitybos specialistė išsamiai aptarė sveikatai palankią mitybą ir pristatė kaip turi atrodyti pavyzdinis dienos meniu, gamino pusryčius, pietus ir vakarienę, vyko patiekalų degustacija. Kursų metu papasakota apie daržoves: kokiomis savybėmis jos pasižymi, kokį poveikį daro mūsų organizmui, išdėstytas hidrintų riebalų, cukraus, kviečių neigiamas poveikis mūsų ląstelėms, aptarti renginio dalyviams kilę klausimai.
Šiltas ir betarpiškas bendravimas skatino susirinkusius klausti, pasidalinti patirtimi – ką jiems reiškia sveikata, kas jiems padeda išlikti sveikais. Ne vienas renginio dalyvis, pasiryžęs keisti senus mitybos įpročius, įsigijo autorės knygą.

Šis renginys vykdomas pagal projektą „Sveika mityba – raktas į sveikesnį gyvenimą“ ir yra finansuojamas iš Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Justina Jagminienė

Random Posts

Parašykite komentarą