Sveikas žmogus, sveikas darbuotojas, sveika bendruomenė!

Balandžio 5 d. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras surengė konferenciją „Sveikas žmogus, sveikas darbuotojas, sveika bendruomenė“, kurioje pristatėme praėjusiais metais atliktų tyrimų, vykdytų apklausų rezultatus, bei pristatėme šių metų numatomas vykdyti veiklas.

Paklausus žmonių, ar jie žino kaip reikia sveikai gyventi, beveik visi atsako TAIP. Paklausus ar jie gyvena sveikai, didžioji dauguma atsako, kad NE. Kodėl taip yra? Biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės  norėdamos atsakyti į šį klausymą atliko tris rajono gyventojų apklausas. Konferencijoje, specialistė Gintarė Pralgauskienė,  pristatė anketinės apklausos ,,Cukrinis diabetas. Ką mes žinome apie šią ligą“ analizę. Rezultatai džiugina – gyventojai turi pakankamai žinių apie šią ligą, jos atsiradimo priežastis bei rizikos veiksnius. Biuro specialistės ir toliau savo veikla kviečia atkreipti gyventojų dėmesį į sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo didinimą, žalingų įpročių atsisakymą – visų rizikos veiksnių, kurie įtakoja cukrinio diabeto atsiradimą mažinimą.

Biuro specialistė atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatą Gitana Ribinskienė, apžvelgė vaikų sveikatos statistiką už 2017 m. ir liudija tai, kad tik 36 proc. vaikų  yra sveiki. Analizuojant profilaktinių patikrinimų duomenis, ryškėja tai, kad mergaitės yra sveikesnės už berniuku.  Pagrindiniai sveikatos sutrikimai vaikų tarpe – širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ligos, regėjimo ir klausos sutrikimai, o tai būdavo aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Raginame atkreipti dėmesį ne tik sveikatos specialistų, mokyklos bendruomenę į vaikų sveikatos gerinimą, bet ir šeimose skatinti sveiką gyvenseną, didesnį fizinį aktyvumą. Norėdami sužinoti kiek dėmesio sveikatinimui skiria ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai, juos anonimiškai apklausėme. Rezultatai parodė, kad tėvai labai daug tam skiria dėmesio ir tikime, kad sveikesnis gyvenimo būdas bus pastebimas vis daugiau šeimų. Tik visi sutelktinai galime pasiekti norimų tikslų.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė pristatė pedagogų apklausos ,,Asmens sveikatos rodiklis ir rizikos veiksniai. Ligų prevencija“, kurą atlikome rajono ugdymo įstaigose. Apklausa parodė, kad dauguma pedagogų žino apie normalaus arterinio spaudimo, cholesterolio, gliukozės normas, jas tiriasi. 75 proc. apklaustųjų žino apie Lietuvoje vykdomas prevencines programas, bet nevisi jose dalyvauja. Atsižvelgiant į pedagogų pageidavimą sveikatintis darbo vietose, Biuras pasiūlė sveikatos stiprinimo programą darbo vietoje. Burtų keliu sveikatinimo užsiėmimus laimėjo Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro darbuotojai. Čia bus mokoma kaip mankštintis darbo vietoje, kalbama apie sveiką mitybą, psichologinius veiksnius, kurie įtakoja gerą savijautą ir t.t.

Biuro specialistė Gintarė Pralgauskienė pristatė naujai pradedamą vykdyti ankstyvosios intervencijos programą. Ši programa – tai psichologinių, socialinių pedagoginių pagalbos priemonių teikimas 14-21 metų vaikams po to, kai nustatoma, kad jie eksperimentuoja ir / ar nereguliariai vartoja alkoholį ir / ar narkotikus, skatinant nevartoti šių medžiagų. Teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas bus siekiama motyvuoti vaiką atsisakyti alkoholio ir / ar narkotikų vartojimo. Programą vykdys visuomenės sveikatos biuro specialistės.

Šiaulių apygardos teismo vyriausioji specialistė , psichologė Vaida Šarauskienė savo pranešimu atkreipė dėmesį į įstaigų mikroklimato, kolektyvo darnos bei tarpusavio bendravimo svarbą asmens sveikatai, savijautai, darbų kokybei, pabrėždama, kad tik psichologiškai sveikame, pilname tarpusavio supratimo , pagarbos, bei darniame kolektyve darbas gali vykti sklandžiai, o darbuotojas gali būti maksimaliai naudingas.

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

sveikatos stiprinimo specialistai

 

 

 

 

Random Posts