Sveikas maistas – vitaminų šaltinis

Akmenės gimnazijoje 1-4 klasių mokiniams ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis‘‘ ugdytiniams  balandžio mėnesį visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė sveikatos valandėles apie sveiką maistą – vitaminų šaltinį.

Sveikatos pagrindas yra sveika mityba. Tai tokia mityba, kai organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas. Nuo mažens reikia pratinti vaikus valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, nes juose yra daug vitaminų, skaidulinių ir mineralinių medžiagų, kurie reikalingi vaiko augančiam organizmui.

Mokiniai dar kartą prisiminė maisto pasirinkimo piramidę, pabuvojo ,,Sveikatiados‘‘ detektyvais, minė mįsles, žiūrėjo filmukus. Mažiausieji žinias apie sveiką mitybą įtvirtino sveiko maisto piramidės dėlionėje.

Prisimintas ir greitas maistas, ypač mėgiamas vaikų, tačiau mažai naudingų medžiagų turintis maistas. Jame daug sočiųjų riebalų, kalorijų, druskos, o tai gali turėti neigiamų pasekmių širdies sveikatai, viršsvoriui.

Gimnazijos bibliotekoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti parengta literatūros paroda ,,Vitaminai-mūsų draugai‘‘. Aktyviai dalyvavusiems mokiniams įteikti Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lankstinukai ,,Sveika mityba‘‘ ir rašikliai.

VSPS Genė Meižienė

Random Posts