ŠVARŪS DANTUKAI – SVEIKI DANTUKAI

 

Dantų ėduonį dažniausiai sukelia apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Todėl svarbiausia jas pašalinti. Dantis valant šepetėliu ir pasta burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos. Taip ne tik mechaniškai pašalinamos apnašos ,bet ir fluoridai patenka ant danties paviršiaus. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną. Vaiko burnos sveikata priklauso nuo tėvų pastangų. Iki 6–7 metų vaikui dantis turi valyti tėvai.

Akmenės rajono ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Gintarėlis‘‘ vyko paskaitos vaikučiams apie burnos sveikatą ir taisyklingą dantų valymą bei sveiką mitybą.

Paskaitų metu su vaikais diskutavome apie sveiką ir subalansuotą dietą, kurioje yra pieno produktų, tokių kaip sūris ir jogurtas, viso grūdo kruopų ir duonos gaminių, kiaušinių, žuvies, būtinų vaiko dantų ir kaulų vystymuisi, mineralų bei vitamino D. Diskutavome apie sveikatai nepalankius maisto produktus, kurie gadina vaikų dantis (saldainiai, traškučiai, gazuoti gėrimai). Žaidimo būdu susipažinome su sveikatai palankiais ir nepalankiais maisto produktais.

Aptarėme taisyklingą dantų valymo techniką, kokiais judesiais turime dalyti dantukus, kaip reikia taisyklingai laikyti bei prižiūrėti dantų šepetėlį. Kiekvienas vaikas praktiškai ant dantų muliažo parodė, kaip reikia taisyklingai nuvalyti dantų paviršius.

 

VSPS Laura Valentinaitė

Random Posts