STARTUOJA NEMOKAMA SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA  „MANO ŠIRDIS – MANO GYVENIMAS“

Ar žinojote, kad kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo kraujotakos sistemos ligų? Statistika gąsdina, tačiau net ir iš šios grėsmingos situacijos išeitis yra. Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai padarė išvadą: jei žmonės vadovautųsi racionalios mitybos principais, būtų fiziškai aktyvūs, nepiktnaudžiautų alkoholiu ir nerūkytų, būtų galima išvengti net  80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų.

Kad gyventojai per anksti nepradėtų kentėti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, reikia paskatinti juos koreguoti arba netgi iš esmės keisti gyvenimo būdą. Tokios misijos ėmėsi Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Biuro vykdoma prevencinė širdies ir kraujotakos ligų programa „Širdis – mano gyvenimas“ – puiki galimybė rizikos grupėje esantiems žmonėms, nemokamai pasirūpinti savo sveikata ir taip prailginti savo gyvenimą.

KAS VYKSTA PROGRAMOS METU?

Programos metu paliečiami visi svarbiausi sveikatos ir žmogaus gyvenimo būdo aspektai, kuriuos veikiant galima sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Kalbame apie: mitybą, judėjimą, žinias apie širdies ir kraujagyslių veiklą ir gydymą, emocijų ir streso valdymą. Taigi programoje užsiėmimus veda: gydytojas, gydomosios mitybos specialistas, kineziterapeutas. Į programą yra įtraukti ir užsiėmimai su psichologe.

Programos pradžioje ir pabaigoje yra atliekami laboratoriniai tyrimai, atliekama kūno masės analizė, mokoma sudaryti individualius sveikos mitybos planus, rekomenduojami ir išbandomi fiziniai pratimai, mokoma streso valdymo metodikų.

Jeigu ir Jūs norite pasirūpinti savimi ir savo sveikata, nedvejodami registruokitės į nemokamą programą „Mano širdis – mano gyvenimas“. Programoje kviečiami dalyvauti širdies kraujagyslių ligos rizikos grupei priskiriami, tačiau šiomis ligomis nesergantys, 40 – 65 m. amžiaus asmenys, turintys vieną ar keletą žemiau išvardytų rizikos veiksnių:

  • padidėjusį arterinį kraujo spaudimą;
    •    padidėjusią cholesterolio koncentraciją kraujyje;
    •    turintys antsvorį ar nutukimą;
    •    turintys riziką susirgti cukriniu diabetu;
    •    rūkantieji.

 Programą pradėsime vykdyti nuo š.m. spalio 6 d. ir visi užsiėmimai vyks AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURE adresu: V. Kudirkos g. 27, Naujoji Akmenė.

Dalyvavimas programoje SAVANORIŠKAS ir NEMOKAMAS. Visi norintys dalyvauti užsiėmimuose turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Daugiau informacijos apie šią programą suteiksime: el. paštu: sveikatos.biuras@akmene.lt ir telefonu  8 425 37541.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame suskubti, registruotis ir aktyviai dalyvauti.

Random Posts