SPALIO 5 DIENĄ PRASIDĖJO ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ IR CUKRINIO DIABETO RIZIKOS GRUPĖS ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO MOKYMŲ PROGRAMA.

Nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta kas antras Europos gyventojas. Mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų užima pirmąją vietą mūsų šalyje ir sudaro net 53 proc. Pagrindinės priežastys, kurios įtakoja ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir cukrinį diabetą be paveldimumo yra : netinkama mityba, didelis svoris, stresas, mažas fizinis aktyvumas bei  žalingi įpročiai.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos  net 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų būtų galima išvengti jei žmonės būtų fiziškai aktyvūs, nepiktnaudžiautų alkoholiu ir nerūkytų, tinkamai maitintųsi .  Tai taip pat sumažintų ir cukrinio diabeto riziką.

Spalio 5 dieną startavo nemokama ir savanoriška širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo mokymų programa, kurią vykdo Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tai puiki galimybė rizikos grupėje esantiems žmonėms nemokamai pasirūpinti savo sveikata, išmokti sveikatai palankių įpročių. Programos metu bus apžvelgti svarbiausi sveikatos ir žmogaus gyvenimo būdo aspektai, kuriuos veikiant galima sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto riziką. Kalbėsime  apie: mitybą, judėjimą, žinias apie širdies ir kraujagyslių veiklą ir gydymą, cukrinį diabetą, emocijų ir streso valdymą. Apie visus rizikos veiksnius, kurie įtakoja šias ligas, bei kaip tų rizikos veiksnių išvengti. Programoje užsiėmimus ves : gydytoja, gydomosios mitybos specialistė, kineziterapeutė, psichologė.

Visi užsiėmimai vyks Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure adresu: V. Kudirkos g. 27, Naujoji Akmenė.

Užsiėmimų grafikas:

TEMA SPECIALISTAS GRUPĖS MOKYMO DATA, LAIKAS
1.        Fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencijai. Mankšta

 

Sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė 1. Spalio 9 dieną( pirmadienis)

17.00 val.

2. Spalio 16 dieną( trečiadienis)

17.00 val.

3. Spalio 18 dieną( pirmadienis)

17.00 val.

4. Spalio 23 dieną( trečiadienis)

17.00 val.

2.        Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksniai, komplikacijos, sveikatos būklės rodiklių supratimas,  gerinimo galimybės.

 

Neringa Kriščiūnienė,

bendrosios praktikos gydytoja

Spalio 11 diena (trečiadienis)

17.15val.

3.        Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto  atsiradimui. Streso valdymas.

 

Psichologė

Rima Mokusienė

Spalio 24 d.( antradienis)

17.15 val.

4.        Mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai. Ingrida Kuprevičiūtė,

gydomosios mitybos specialistė

Spalio 17 d. ( antradienis)

17.15 val.

5.        Programos vykdymo ir rezultatų aptarimas, nurodymai tolesnei veiklai Sveikatos stiprinimo specialistė Gintarė Pralgauskienė Lapkričio 2 d. ( ketvirtadienis)

17.15 val

 

Primename, kad likus papildomam vietų skaičiui kviečiame ir rajono žmones į sveikos mitybos, streso valdymo, žinių        apie Širdies ir kraujagyslių ligas bei cukrinį diabetą paskaitas. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA  tel. 842537541 arba el.paštu : gintare.pralgauskiene@akmenesvsb.lt.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Gintarė Pralgauskienė

 

 

Random Posts