SPALIO 24 DIENĄ VYKO PASKAITA TEMA ,, STRESO REIKŠMĖ ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ IR CUKRINIO DIABETO ATSIRADIMUI. STRESO VALDYMAS“

Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos sudaro  daugiau nei pusę visų mirčių. Dažnai jos, kaip ir cukrinis diabetas,  yra ir neįgalumo bei pablogėjusios gyvenimo kokybės priežastis. Daugeliu atvejų šių ligų galima išvengti žinant rizikos veiksnius, rūpinantis savo sveikata, pakeitus gyvenimo būdą.

Pagrindiniai rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, netaisyklinga mityba, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, gausus alkoholio vartojimas, psichinis bei socialinis stresas. Stresas – tai žmogaus psichologinės ir psichinės įtampos būsena, organizmo apsauginių reakcijų visuma. Šiandien jis tapo nuolatiniu mūsų palydovu. Streso kaip natūralaus gyvenimo reiškinio išvengti neįmanoma. Dabartinis laikotarpis ypatingas tuo, kad gyvename lėtinio streso sąlygomis: šiuolaikinis žmogus nuolatos arba labai dažnai patiria nervinę, psichinę ir emocinę įtampą. Paskaitos metu psichologė Rima Mokusienė pasakojo apie streso sukeliamą neigiamą įtaką sveikatai, mokė, kaip sresą valdyti, jį mažinti. Ačiū visiems dalyvavusiems.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Gintarė Pralgauskienė

Random Posts