SPALIO 10 JI PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA

Mūsų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo psichikos sveikatos. Tai – gera savijauta, stabili emocinė ir dvasinė būsena, leidžiantis žmogui džiaugtis savo gyvenimu, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Pasaulinė psichikos diena – tai dar vienas priminimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos ir supratimo. Psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 5 žmonių turi psichikos problemų. Dauguma iš mūsų pažįstame žmogų, turintį tokių problemų. Tokie žmonės dažnai kenčia tyliai ir yra vieniši.

PSICHIKOS SVEIKATOS SUTRIKIMŲ POŽYMIAI:

  • Fiziniai simptomai:kraujospūdžio svyravimai, virškinimo sutrikimai, apetito pokyčiai, svorio kitimas ir t.t..
  • Emociniai simptomai:įtampa, vidinis diskomfortas, bloga nuotaika ir t.t.
  • Pažinimo pokyčiai:dėmesio sutrikimai, pakitęs požiūris į aplinką ir save, prarandamos turėtos žinios, patirtis ir t.t.
  • Suvokimo pokyčiai:garsai ir kvapai, kurių nėra, išgyvenimai, neegzistuojantys realybėje ir t.t.
  • Mąstymo pokyčiai:neįprastos ar klaidingos idėjos ir įsitikinimai, pašalinių jėgų poveikis, įsitikinimas, kad žmogus persekiojamas, nuodijamas, stebimas arba jis tapo neįprastai galingu, didingu ir t.t.
  • Elgesio pokyčiai: agresyvus ar keistas elgesys, nesuprantamas elgesys, pozos, grimasos, gestai ir t.t.

Taigi spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena, puiki proga bent dienai sustoti ir pagalvoti apie savo psichinę sveikatą bei tuos, kurie turi jos problemų. Svarbu ne tik stiprinti psichinę sveikatą, bet ir toleruoti bei priimti sergančius.

Prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, kuriais pasitikite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

 

 

Random Posts