SOCIALINĖ INFORMACINĖ KAMPANIJA „PIRMIAUSIA – IŠKLAUSYK“

Birželio 26 d. pasaulis minėjo Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną (angl. International day against drug abuse and illicit trafficking), kuri primena apie poreikį spręsti narkotikų ir narkomanijos sukeliamas problemas visuomenei. Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC) kasmet organizuoja kampanijas, kurių tikslas – informuoti visuomenę apie pasaulinę narkotikų problemą. UNODC paskelbta šių metų minėjimo tema ,,Pirmiausia – išklausyk“ (angl. listen first). Departamentas atkreipia dėmesį, kad tai ir naujos socialinės informacinės kampanijos, skatinančios palaikyti mokslo įrodymais pagrįstas prevencijos priemones, kad vaikai augtų laimingi ir atsparūs neigiamiems rizikos veiksniams, pavadinimas.

Tėvų įtaka vaikų priimamiems sprendimams yra labai didelė. Vaikams, kurie iš tėvų sužino apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojų, gresia 50 proc. mažesnė tikimybė vartoti psichoaktyviąsias medžiagas nei tiems vaikams, kurių tėvai nemoko apie šių medžiagų keliamą pavojų. Įtraukti tėvus yra sunku, bet tai gali žymiai padidinti prevencijos efektyvumą.

Kampanija skelbia, kad pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Vaikystė yra svarbus vystymosi ir didelių galimybių laikotarpis. Žengdami į paauglystę vaikai auga, tyrinėja ir turi progą realizuoti savo individualius ir unikalius gebėjimus. Tačiau šiame laikotarpyje jie yra ir pažeidžiamesni. Tad nesveikas gyvenimo būdas, įskaitant narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimą, jauname amžiuje labai pavojingas. Vaikams ir jaunimui reikia, kad juos atidžiai ir nuoširdžiai išklausytume bei suteiktume jiems reikalingų įgūdžių ir galimybių.

Kviečiame prisijungti prie šios tarptautinės kampanijos bei susipažinti su kampanijos vaizdo klipu ir politikos formuotojams skirta informacine medžiaga, kuri skatina palaikyti mokslo įrodymais pagrįstą prevenciją tam, kad vaikai būtų laimingi ir atsparūs.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija

www.ntakd.lt

Random Posts