Skelbiame konkursą apie antibiotikus

Antibiotikai tai vieni iš didžiausių praėjusio šimtmečio medicinos pasiekimų. Antibiotikus gamina bakterijos ir grybai, kurie gyvuoja žemėje jau kelis milijonus metų. Būtent dėl šios veikliosios medžiagos bakterijos ir grybai galėjo išgyventi gamtoje. Mūsų protėviai pelėsių įtaką greitesniam žaizdų gijimui pastebėjo jau seniai, tačiau tik 1928 m. biologas A. Flemingas išaiškino ir aprašė pelėsinių grybų išskiriamos medžiagos (penicilino) poveikį. Mokslininkas Flemingas suprato, kad penicilinas gali tapti efektyviu vaistu kovojant su ligomis, tokiomis kaip plaučių uždegimas, kuris tuo metu buvo bene vienas pavojingiausių susirgimų. Po 10 metų nuo penicilino atsiradimo du mokslininkai – Ernestas B.Chainas ir Howardas W.Florey’us išskyrė chemiškai švarią veikliąją medžiagą. Nuo tada visas pasaulis ir susidomėjo antibiotikais ir jų teikiamais privalumais.
Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija nuo 11-15 iki 11-21 d. mini Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę. Todėl šia proga Akmenės visuomenės sveikatos biuras siekdamas šviesti visuomenę apie atsakingą antibiotikų vartojimą kviečia dalyvauti konkurse. Biuro Facebook paskyroje po skelbimu komentaruose iki 11-21d. atsakykite į 8 pateiktus klausimus.
Burtų keliu atrinkti 3 asmenys, pateikę teisingiausius atsakymus, bus apdovanoti biuro įsteigtais prizais! Nugalėtojus skelbsime 2021 m. lapkričio 22 d. biuro Facebook paskyroje.

Random Posts

Parašykite komentarą