Šiaurietiškojo ėjimo žygis Alytuje

Ne kasdiena išvysi beveik penkis šimtus šiaurietiškojo ėjimo entuziastų vienoje vietoje apžiūrinėjant gražiausias Dzūkijos vietas. Būtent tiek,  propaguojančių sveiką gyvenimo būdą piliečių,  susirinko į Alytuje jau devintus metus rengiamą žygį. Nors visai nesenai pamatęs žmogų einantį su šiaurietiškomis lazdomis rankose, daug kas palydėdavo keistu žvilgsniu.

Žygio sveikuoliai  gėrėjosi gražiausiomis Alytaus vietomis, ilgiausiu  pėsčiųjų tiltu, žibuoklių jūra pasipuošusiais piliakalniais bei pavasarėjančio Nemuno pakrantėmis. Dalyviai galėjo rinktis žygio ilgį – buvo siūloma 7 km., 16 km., ir 30 km. maršrutai.  Šiaurietiškame ėjime nėra tikslo varžytis, tai ėjimas savo malonumui.

Šiame žygyje dalyvavo ir nemažas šiaurietiškojo ėjimo entuziastų iš mūsų rajono. Naujosios Akmenės TAU universiteto žygeiviai mielai sutiko dalyvauti žygyje ir didžioji dalis rinkosi toli gražu ne pačią trumpiausią distanciją, tai yra 16 km.

Šiaurietišką ėjimą renkasi įvairaus amžiaus žmonės. Neretai galima išvysti ir senjorus, kuriems ilgesnis pasivaikščiojimas yra sudėtingesnis. Mat einant be lazdų, pagrindinis krūvis tenka kojoms, tuo tarpu šiaurietiškos lazdos dalį krūvio perkelia rankoms. Toks ėjimas ne tik sutvirtina raumenis ir sąnarius, bet ir gerina širdies darbą skatina medžiagų apykaitą. Per valandą išeikvojama vidutiniškai 400 kalorijų.

Lai žygio dalyvių malonūs pasakojami prisiminimai „užkrečia“ daugiau rajono gyventojų, kurie dar nedrįsta prisijungti prie mūsų būrio.

Šiaurietiškojo ėjimo instruktorė

Gitana Ribinskienė

 

Random Posts