Sezoninė alergija: patarimai, kaip apsisaugoti

   Sezoninė alergija: patarimai, kaip apsisaugoti

   Atšilus orams, daug problemų sukelia sezoninės pavasario alergijos. Tokie įkyrūs jų simptomai, kaip: bėganti nosis, perštinčios akys ir gerklė, čiaudėjimas ir kosėjimas.

Dažniausia šiltuoju metų laiku alergijų priežastis – žiedadulkės. Kai jų įkvepia alergiškas žmogus, jo imuninė sistema klaidingai galvoja, kad žiedadulkės yra kenksmingos, ir ima gaminti antikūnus, skirtus kovoti su bakterijomis ir virusais. Tai ir sukelia įkyrius simptomus. Norint apsisaugoti nuo šios alergijos, reikia žinoti, kaip elgtis, kad su žiedadulkėmis žmogus susidurtų kuo mažiau. Nemalonių alergijos simptomų galima išvengti, jei laikomasi tam tikrų taisyklių.

PATARIMAI:

 • Laikykite langus užvertus.Daugiausia žiedadulkių ore sklando maždaug nuo 5 iki 10 val. ryto, kuomet jas barsto dauguma augalų.
 • Stenkitės rytą praleisti uždaroje patalpoje.Dėl tos pačios priežasties – didžiausios žiedadulkių koncentracijos ore būtent ryto metu.
 • Nedžiaustykite skalbinių lauke. Ant skalbinių taip pat gali rinktis žiedadulkės. Kuomet skalbinius parsinešate į vidų, žiedadulkės kartu su jais patenka į namus.
 • Stenkitės nebūti šalia pjaunant veją. Tvarkydami namų aplinką nepamirškite, kad tiek vejos pjovimas, tiek piktžolių ravėjimas gali lemti tai, kad jau ant žemės nusėdusios žiedadulkės vėl pateks į orą ir sukels alergiją.
 • Stebėkite žiedadulkių lygį ore. Tai leis jums suprasti, kada drąsiai galite eiti į lauką, o kada lauke praleidžiamą laiką reiktų riboti. Pavyzdžiui, ramią dieną, kai nepučia vėjas, žiedadulkių ore greičiausiai bus mažai, kadangi žiedadulkėms reikalingas vėjas, kad galėtų jas pernešti. Didelė oro drėgmė ir lietus paskatins žiedadulkes kristi ant žemės arba jas nuplaus. Kita vertus, lengvas vėjelis gali išlaikyti žiedadulkes ore ir sukelti problemų alergiškiems žmonėms.
 • Nusiprauskite po dušu ir pasikeiskite drabužius, kai grįžtate namo iš lauko. Žiedadulkės gali prikibti prie drabužių, plaukų ir odos, todėl, jei laisvalaikis leidžiamas lauke, ugdykite įprotį grįžus namo nusiprausti po dušu. Svarbu žinoti, kad ypač į alergijas linkę žmonės turi naudoti tik mediciniškai patikrintas higienos priemones.
 • Apsilankykite pas gydytoją. Jeigu įtariate, kad jus gali kamuoti pavasarinė alergija, svarbu, kad ją diagnozuotų gydytojas. Kai kuriais atvejais simptomai, primenantys alergiją žiedadulkėms, gali reikšti alergiją kitam dalykui, pavyzdžiui, naminių gyvūnų plaukams, arba būti sukelti visai kitos priežasties. Gydytojas galės tiksliai tai nustatyti ir pateikti tolimesnes profilaktinio gydymo rekomendacijas.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ingrida Jokubauskė

 

Random Posts

 • VELYKŲ TRADICIJOS …

  Ilgai laukta Velykų šventė jau praėjo, bet prisiminimai dar neužmiršti.  Vaikų dienos centro „UOGYS“ vaikai prisiminė kaip su šeima ruošėsi […]

 • MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

  Akmenės rajono savivaldybėje yra stebima maudyklų vandens kokybė, siekiant užtikrinti ar vanduo jose yra tinkamas maudytis. Vandens mėginiai buvo imami […]

 • PROJEKTAS „IŠŠŪKIS VAIKAMS“  

  Mokykla yra palanki vieta puoselėti vaikų sveikatą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Buvimas uždarose patalpose, neskiriant dėmesio fiziniam aktyvumui, silpnina imuninę […]

 • PLAUK RANKAS – SAUGOK SAVE!

  Per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių galima susirgti […]