Sergamumas gripu ir ŪVKTI 49-ąją metų savaitę

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis 49-ąją metų savaitę (ŪVKTI) Lietuvoje padidėjo.

2016 m. gruodžio 5–11 d. bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 71,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 59,3 atvejai tam pačiam skaičiui gyventojų.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 48-osios savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo visose administracinėse teritorijose.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 49-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje (1362 atvejai), o didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Šiaulių departamento duomenimis, Šiaulių apskrities administracinėje teritorijoje registruota 30 gripo atvejų, penkiolika iš jų – vaikams iki 17 metų amžiaus.

Akmenės rajono savivaldybėje 49-ąją metų savaitę gripo atvejų neužregistruota, o ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų registruoti 85 atvejai.

49-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 11 asmenų, iš jų vienas paguldytas į intensyvios terapijos skyrių. 49-ąją metų savaitę Akmenės rajono savivaldybėje dėl gripo į ligoninę nebuvo paguldyta nė vieno asmens.

ULAC medikai primena, pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo komplikacijų yra skiepai. Taip pat patariama vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius, dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar darbą.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

Random Posts