Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Šiaulių apskrityje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ženkliai padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose.

Ketvirtąją šių me­tų sa­vai­tę (sau­sio 22–28 d.) bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 76,1 iki 120,03 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 107,8 atv. / 10 tūkst. gyventojų, tačiau gripu sirgo 452 asmenys.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su prieš tai buvusios savaitės rodikliu, didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išlieka Šiaulių rajone, didžiausias – Šiaulių mieste ir Joniškio rajone.

Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 9,3 proc. viso sergamumo. Daugiausiai serga vaikai – 66,5 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripas kliniškai diagnozuotas 297 asmenims, iš jų – 123 vaikai (41,4 proc.).

Hospitalizuotų asmenų dėl gripo Šiaulių apskrities ligoninėse nebuvo.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis –107,8 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, tačiau gripu sirgo 452 asmenys.

Šiaulių mieste sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 117,8 iki 154,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Nors Šiaulių mieste sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis viršijo epideminį lygį, tačiau gripo atvejų tėra tik 7,7 proc. Lyginat su prieš tai buvusia savaite, sergamumas gripu Šiaulių mieste padidėjo 3,5 karto. Iš visų susirgusiųjų gripu, daugiausia serga suaugę asmenys (70,8 proc.).

Tuo tarpu Joniškio rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 84,7 iki 200,01 atv./10 tūkst. gyventojų. Bendroje sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje gripas sudaro jau apie 18 proc. viso sergamumo.

Akmenės rajono savivaldybėje 4-ąją metų savaitę registruotas 21 gripo atvejis,  ŪVKTI – 179, o bendras rodiklis – 100,6 atv./10 tūkst. gyventojų

 

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento  informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts