Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje

2018 metais 7-ąją metų savaitę (vasario 12-18 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 139,0 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Telšių administracinėje teritorijoje. Palyginus 2018 m. 6 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 7 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo visose administracinėse teritorijose.

2018 m. 7-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo hospitalizuota 219 asmenų. Iš jų 24 asmenys iki 2 metų, 100 asmenų – 2-17 metų, kiti suaugusieji. Hospitalizuotos trys nėščiosios. 14 asmenų buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių. Daugiausia hospitalizuotų asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. 2017-2018 m. gripo sezonu registruoti keturi mirties atvejai.

2016-2017 m. gripo sezono 7 savaitę bendras Lietuvos rodiklis buvo 78,9 atv./10 tūkst. gyventojų.

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“ dėl epideminio sergamumo nustatymo, 2018 m. vasario 19 d. duomenimis, gripo epidemija paskelbta 32 savivaldybėse: Kauno, Birštono, Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miesto savivaldybėse ir Prienų, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Ukmergės, Lazdijų, Joniškio, Šilalės, Kazlų Rūdos, Šilutės, Ignalinos, Visagino, Marijampolės, Telšių, Jurbarko, Kauno, Akmenės, Šakių, Vilkaviškio, Mažeikių, Kretingos, Kaišiadorių, Kelmės rajono savivaldybėse.

 

Straipsnyje panaudota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

 

Random Posts