SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiaulių apskrityje ir toliau didėja.

2020 m. 3-osios savaitės (sausio 13-19 d.) duomenimis, duomenimis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 44,9 iki 53,8 atv. / 10 000 gyventojų. Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI. Gripas sudaro tik 3,3 proc. viso sergamumo. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 361 Šiaulių apskrities gyventojas, iš jų – 763 vaikai. Gripas diagnozuotas 47 asmenims, iš jų – 16 vaikų. Daugiausia gripo atvejų užregistruota Šiaulių mieste (32 atv., iš jų –12 vaikų). Dėl gripo į ligoninę paguldytas vienas suaugęs asmuo.

Lyginant pastarųjų dviejų savaičių duomenis, sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai didėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Akmenės ir Kelmės rajoną. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI didėjimas stebimas Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone.

Akmenės rajono savivaldybėje 3-ąją savaitę užregistruota 34 ŪVKTI, gripo atvejų neužregistruota,  rodiklis siekė 18,0 atv./10 000 gyventojų.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo didesnis ir siekė 83,7atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 178 asmenys.

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

Random Posts