SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiau­lių ap­skri­ties ad­mi­nist­ra­ci­nėse teritorijose išlieka aukštas. Šiuo metu gripo epidemija paskelbta Šiaulių miesto, Joniškio ir Radviliškio rajonų savivaldybėse.

Apibendrinus 6-osios metų savaitės (vasario 4–10 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išliko panašus –152,4 atv./10 tūkst. gyventojų, tačiau gripo atvejų dalis bendroje sergamumo struktūroje per savaitę išaugo nuo 16,7 proc. iki 22,0 proc.

Per savaitę gripas kliniškai diagnozuotas 888 asmenims, iš jų  – 262 vaikams (29,5 proc.). Didžiausi sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai registruojami Šiaulių mieste, Akmenės, Joniškio ir Radviliškio rajonuose.

Akmenės rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI didėja trečia savaitė iš eilės: bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 147,2 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 32,5 proc. Per savaitę susirgimų gripu padaugėjo 2,8 karto – nuo 33 iki 93 atvejų. Gripas kliniškai diagnozuotas 38 vaikams (40,8 proc.). Atsižvelgiant į didėjantį sergamumą gripu ir ŪVKTI, NVSC Šiaulių departamentas Akmenės rajono savivaldybės administracijai teiks rekomendaciją skelbti gripo epidemijos pradžią Akmenės rajone.

Praėjusią savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 73 asmenys, iš jų 48 buvo hospitalizuoti – 25 suaugę asmenys ir 20 vaikų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 1-ąją–5-ąją metų savaites iš 37 Šiaulių miesto gyventojams paimtų ėminių, laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti 25 A tipo gripo virusai.

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

Random Posts