SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiau­lių ap­skri­ties ad­mi­nist­ra­ci­nėse teritorijose ir toliau sparčiai didėja. Šiaulių miesto savivaldybėje gripo epidemija paskelbta š. m. sausio 31 d., Joniškio ir Radviliškio rajonų savivaldybių administracijoms š. m. vasario 4 d. buvo teikiami siūlymai skelbti gripo epidemijos pradžią Joniškio ir Radviliškio rajonuose.

Apibendrinus 5-osios metų savaitės (sausio 28 – vasario 3 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 114,1 iki 152,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 16,7 proc. viso sergamumo. Per savaitę gripas kliniškai diagnozuotas 676 asmenims, iš jų  – 215 vaikų (31,8 proc.). Didžiausi sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai registruojami Šiaulių mieste, Joniškio ir Radviliškio rajonuose.

Šiaulių miesto sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 227,8 atv. / 10 tūkst. gyventojų, bendras užregistruotų klinikinių gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 14,7 proc. Per savaitę gripo atvejų Šiaulių mieste išaugo 2,0 karto: nuo 168 iki 336 atvejų. Joniškio rajone bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 154,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 27,2 proc. Per savaitę susirgimų gripu padaugėjo 3,0 karto. Radviliškio rajone bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 136,2atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 16,2 proc. Per savaitę susirgimų gripu padaugėjo nuo 7 iki 79 atvejų. Akmenės rajono savivaldybėje 2019 metų 5-ąją savaitę užregistruota 33 gripo ir 216 ŪVKTI atvejų,  rodiklis siekė 111,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Praėjusią savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 23 asmenys, iš jų 13 buvo hospitalizuoti – 5 suaugę asmenys ir 8 vaikai.

Primename, kad bendrojo lavinimo mokyklos sprendžia užsiėmimų nutraukimo klausimą, jei klasėje serga ir įstaigos dėl ligos nelanko daugiau nei 20 proc. vaikų. Rekomenduojama, kad ugdymo proceso ribojimo laikotarpis būtų ilgesnis nei 2-4 dienos.

 

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

Random Posts