SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento (NVSC Šiaulių departamentas) duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiau­lių ap­skri­ties administracinėse teritorijose ir toliau didėja.

Apibendrinus 2-osios šių metų savaitės (sausio 7–13 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 52,4 iki 79,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis ir siekė 62,9 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 27 asmenys.

Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI, gripas sudaro 6,1 proc. viso sergamumo. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 977 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų 55,3 proc. sudarė vaikai. Gripas kliniškai diagnozuotas 128 asmenims, iš jų – 34 vaikams. Palyginus su prieš tai buvusios savaitės duomenimis, gripo atvejų skaičius Šiaulių apskrityje išaugo 2,5 karto.

Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir ŪVKTI išaugo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Akmenės rajoną. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste: sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 76,4  iki 131,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų, bendras užregistruotų klinikinių gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 5,9 proc. Lyginat su prieš tai buvusios 1-osios savaitės (gruodžio 31– sausio 5 d.) duomenimis, sergamumas gripu Šiaulių mieste išaugo 4,9 karto.

Akmenės rajono savivaldybėje 2019 metų 1-ąją savaitę užregistruota 4 gripo ir 84 ŪVKTI atvejai,  rodiklis siekė 43,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv. / 10 tūkst. gyv. per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Gripo virusų cirkuliacijos suaktyvėjimą patvirtina ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys: 2-ąją metų savaitę 3 Šiaulių miesto gyventojams laboratoriniais tyrimais buvo patvirtintas A(H3N2) gripo virusas.

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

Random Posts