SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Akmenės ir Radviliškio rajonus. Dominuoja ŪVKTI, sergamumas gripu išlieka žemas.

Apibendrinus 2018 m. 49-osios savaitės (gruodžio 3–9d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 59,3 iki 67,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Bendroje Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje dominuoja ŪVKTI. Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 780 Šiaulių apskrities gyventojų, iš jų 73,1 proc. sudarė vaikai. Gripas kliniškai diagnozuotas 7 suaugusiems Šiaulių apskrities gyventojams.

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste: sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę padidėjo nuo 86,03 iki 108,04 atv. / 10 tūkst. gyventojų, bendras užregistruotų klinikinių gripo atvejų skaičius iš visų susirgusiųjų sudaro 0,4 proc.

Akmenės rajono savivaldybėje 2018 metų 49-ąją savaitę užregistruota 71 ŪVKTI atvejai ir nei vieno susirgimo gripu, rodiklis siekė 36,5 atv./10 tūkst.  gyventojų.

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv. / 10 tūkst. gyv. per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

 

Random Posts