SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMINĖMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Radviliškio rajoną.

2018 m. 43-iąją savaitę (spalio 22–28 d.) bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo nuo 43,9 iki 47,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

Kaip ir praėjusią savaitę, didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste, mažiausias – Šiaulių rajone.

Per savaitę ŪVKTI susirgo 1 249 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų 69,9 proc. sudarė vaikai. Gripas kliniškai diagnozuotas 4 Šiaulių apskrities gyventojams, 1 suaugęs asmuo dėl gripo buvo hospitalizuotas.

Akmenės rajono savivaldybėje 2018 metų 43-ąją savaitę užregistruota 64 ŪVKTI atvejai ir nei vieno susirgimo gripu, rodiklis siekė 32,9 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 46,9atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripas kliniškai diagnozuotas Šiaulių apskrities gyventojams.

 

 

Straipsnyje panaudota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts

  • Blaivus kelyje….

    Girtas prie vairo – pavojus ne tik pačiam sau, bet ir aplinkiniams. Todėl neblaivūs vairuotojai prie vairo netoleruojami nė viename […]

  • Pedikuliozė

      Pedikuliozė (utėlėtumas) – tai užsikrėtimas utėlėmis. Utėlė – specifinis žmogaus parazitas – maitinasi tik jo krauju, gyvena ir dauginasi […]

  • MENINGOKOKINĖ INFEKCIJA
  • MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

    Akmenės rajono savivaldybėje yra stebima maudyklų vandens kokybė, siekiant užtikrinti ar vanduo jose yra tinkamas maudytis. Vandens mėginiai buvo imami […]