Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

2018 metais 12-ąją metų savaitę (kovo 19-25 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 89,1 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje. Palyginus 2018 m. 12 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 11 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo visose administracinėse teritorijose, išskyrus Alytaus, Telšių ir Vilniaus administracinėse teritorijose.

2018 m. 12-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo hospitalizuoti 72 asmenys. Iš jų 3 asmenys iki 2 metų amžiaus, 25 asmenys –  2-17 metų, kiti suaugusieji. Du asmenys buvo paguldyti į intensyvios terapijos skyrių. Daugiausia hospitalizuota asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. 2017-2018 m. gripo sezonu registruota 14 mirties atvejų.

Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 61,4 iki 59,4 atv./10 tūkst. gyventojų. Gripo atvejų 12-ąją metų savaitę Šiaulių apskrityje užregistruota 71.

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“ dėl epideminio sergamumo nustatymo, 2018 m. kovo 26 d. duomenimis, gripo epidemija paskelbta 7 savivaldybėse: Kauno, Alytaus, Klaipėdos, Šilutės, Marijampolės, Mažeikių, Kretingos savivaldybėse.

 

 

Straipsnyje panaudota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts