Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

2017 metais 46-ąją metų savaitę (lapkričio 13-19 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 60,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus 2017 m. 45 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 46 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Telšių, Utenos administracinėse teritorijose, o sumažėjo Panevėžio, Tauragės, Vilniaus administracinėse teritorijose.

46-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo hospitalizuotas vienas asmuo iki 2 metų amžiaus.

Šiaulių administracinėje teritorijoje 46-ąją metų savaitę buvo užregistruoti 1 063 ŪVKTI ir septyni gripo atvejai. Sergamumo rodiklis siekė 40,0 atv./10 tūkst. gyventojų. 45-ąją metų savaitę šis rodiklis buvo 35,3 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių mieste, o mažiausias  – Šiaulių rajone. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia (69,3 proc.) serga vaikai. Hospitalizuotų dėl gripo Šiaulių apskrities ligoninėse nebuvo.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo nežymiai mažesnis ir siekė 38,3 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, gripu sirgo 2 Šaulių apskrities gyventojai.

Akmenės rajone lapkričio 13-19 d. vienas asmuo sirgo gripu, o 77 asmenys –  ŪVKTI, bendras rodiklis – 38,7 atv./10 tūkst. gyventojų.

 

Straipsnyje panaudota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento  informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts