Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

2017 metais 45-ąją metų savaitę (lapkričio 6-12 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 57,0 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus 2017 m. 44 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 4 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo visose administracinėse teritorijose.

45-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo hospitalizuoti du asmenys 2-17 m. amžiaus grupėje, o vienas asmuo gydomas intensyvios terapijos skyriuje.

Šiaulių administracinėje teritorijoje 45-ąją metų savaitę buvo užregistruoti 943 ŪVKTI ir nei vieno gripo atvejo. Sergamumo rodiklis siekė 35,3 atv./10 tūkst. gyventojų. 44-ąją metų savaitę šis rodiklis buvo 31,7 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išlieka Šiaulių mieste, o mažiausias  – Šiaulių rajone.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo nežymiai mažesnis ir siekė 31,3 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę.

Akmenės rajone lapkričio 6-12 d. nei vienas asmuo nesirgo gripu, bet 42 asmenys –  ŪVKTI, bendras rodiklis – 21,1 atv./10 tūkst. gyventojų.

 

Straipsnyje panaudota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento  informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts