Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

2017 metais 44-ąją metų savaitę (spalio 30 d. – lapkričio 5 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 50,4 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus 2017 m. 43 savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 44 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo visose administracinėse teritorijose.

Šiaulių administracinėje teritorijoje 44-ąją metų savaitę buvo užregistruoti 848 ŪVKTI ir du gripo atvejai. Sergamumo rodiklis siekė 31,7 atv./10 tūkst. gyventojų. 43-ąją metų savaitę šis rodiklis buvo 46,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių mieste, o mažiausias  – Šiaulių rajone. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia (65,7 proc.) serga vaikai. Gripu susirgo 2 Šiaulių miesto gyventojai, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl gripo hospitalizuotas vienas asmuo.

Akmenės rajone spalio 30 d. – lapkričio 5 d. nei vienas asmuo nesirgo gripu, bet 35 asmenys –  ŪVKTI, bendras rodiklis – 17,6 atv./10 tūkst. gyventojų.

 

Straipsnyje panaudota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento  informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts