„ŠEIMŲ MOKYKLA“ PASKAITA APIE ŽINDYMO SVARBĄ

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje „Šeimų mokykloje“, skirtoje tėvystės įgūdžių tobulinimui, š. m. birželio 2 dieną, paskaitą nėščiosioms skaitė natūralaus maitinimo specialistė Natalja Bartkevičienė, kuri suteikė pagrindinių žinių tėveliams bei atsakė į dažniausiai kylančius klausimus apie žindymą.

Pirmosios mažylio dienos šiame pasaulyje yra ypatingos: jis patenka į visiškai naują aplinką, jį supa nauji žmonės, kvapai, garsai. Tiek daug pasikeitimų kelia nemažą nerimą ir baimę. Tačiau nusiraminimą ir saugumo jausmą gali suteikti mamos buvimas šalia. Neveltui sakoma, jog prisilietimas turi magišką galia, o ypač – mamos prisilietimas prie savo kūdikio.

Itin reikšmingas yra mažylio ir mamos ryšys, kuris pirmaisiais gyvenimo mėnesiais yra užmezgamas ne tik per mylavimą, sūpavimą, kalbinimą, bet ir per žindymą. Tinkamas maitinimas – neabejotinai vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių mažylio augimą, vystymąsi, sveikatą ir adaptaciją. Motinos pienas yra natūralus ir geriausiai pritaikytas maistas kūdikiui, be to, žindymas padeda stiprinti mamos ir vaiko ryšį, vaikas jaučiasi saugesnis, jam tampa lengviau prisitaikyti prie aplinkos.

Visos mamytės buvo apdovanotos vertingomis dovanomis!

Parengė: Justina Kazickaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 

 

Random Posts