Rankų higiena

Paminėdami Pasaulinę sveikatos dieną, Akmenės gimnazijos 6 klasės mokiniai, padedant visuomenės sveikatos priežiūros specialistei, visą dėmesį sutelkė į rankų švarą.

Visiems žinoma, kad plautis rankas būtina. Jas plauname ne tik tam kad būtų švarios, bet ir tam kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Nešvara – tai pirmoji infekcinių ligų priežastis, tokių kaip rota, noro virusinės infekcijos, šigeliozė, skrandžio, žarnyno infekcijos, hepatitas A, kirmėlinės ligos. Mūsų rankos – puiki ,,transporto priemonė“ bakterijoms keliauti nuo vieno žmogaus iki kito.

Kokie purviniausi kasdieniai daiktai? Moksleiviai minėjo durų rankenas, pinigus, turėklus. Atlikti tyrimai įrodė, kad parduotuvių vežimėlių rankenos 3 kartus purvinesnės nei tualeto durų rankenos, vaikus nustebino. Kodėl? Šios rankenos nėra pastoviai valomos ar tuo labiau, dezinfekuojamos.

Kada ir kaip taisyklingai plauti rankas, pademonstruota skaidrių pagalba.

Atlikus mini tyrimą, kaip atrodo nešvarios rankos ultravioletinėje šviesoje, vaikai nustebo ir kruopščiai plovė rankas su muilu 60 sek., pagal visas rankų plovimo taisykles.

Visiems pasidarė aišku, kad pagrindinė profilaktinė priemonė apsisaugoti nuo ligų yra asmens higienos laikymasis: t.y., švarios rankos ir švari aplinka.

 

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genė Meižienė

Random Posts