PSICHIKOS SVEIKATOS ŽINIŲ GERINIMAS

Akmenės gimnazijoje su 8 klasių moksleiviais visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kovo mėnesį kalbėjo apie streso poveikį organizmui; emocinius, fizinius, psichinius pojūčius; tinkamus ir netinkamus streso įveikos būdus.  Mokiniams išdalintas streso testas. Mokiniai atlikę tęstą, surinktų balų suma galėjo įsivertinti savo streso lygį. Daugumos moksleivių streso lygis buvo žemas arba vidutinis. Norintieji galėjo išbandyti streso termometrą, kuris tiksliai parodo kaip jausmai ir mintys įtakoja kūno temperatūrą. Stresas susidūrus su gyvenimo sunkumais yra normali organizmo reakcija. Tik kartais stiprus, ilgai neatpažintas, nevaldomas stresas gali sukelti paauglių depresiją ar paskatinti psichikos sveikatos sutrikimų atsiradimą.

Su 6 klasių mokiniais diskutuota apie grėsmes virtualioje aplinkoje. Diskusijas sukėlė virtualioje erdvėje slypinčios grėsmės sveikatai ir gebėjimas išvengti skaitmeninės priklausomybės spąstų.

Ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje ,,Gintarėlis‘‘ su priešmokyklinės grupės vaikučiais diskutavome apie kompiuterinius žaidimus, jų naudą ir žalą sveikatai.

VSPS Genė Meižienė

Random Posts