PROJEKTAS „IŠŠŪKIS VAIKAMS“  

Mokykla yra palanki vieta puoselėti vaikų sveikatą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Buvimas uždarose patalpose, neskiriant dėmesio fiziniam aktyvumui, silpnina imuninę sistemą, atsparumą įvairioms ligoms, todėl labai svarbu paskatinti vaikus kuo daugiau judėti  ir tinkamai maitintis. Vaikų sveikata priklauso nuo sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo šeimoje, todėl  labai svarbu, kad sveikatinimo veikloje dalyvautų ir tėvai.

Ventos gimnazijos sveikatingumo grupės nariai parengė sveikos gyvensenos ugdymo projektą pradinukams „Iššūkis vaikams“,  kuris vyko rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Jo tikslas – siekti, kad dauguma  pradinukų kiekvieną dieną, bent 30 minučių laiko skirtų aktyviai veiklai gryname ore bei valgytų kuo daugiau vaisių ir daržovių.

Mokomąją pažintinę medžiagą skaidrėse „Sveika mityba“ dalyviams pristatė 6 klasės mokinės Kamilė ir Rugilė. Tėvams buvo paruošti lankstinukai apie sveiką gyvenseną ir paprašyta, kad vaikams  priešpiečiams įdėtų vaisių ar daržovių. Klasėse vyko diskusijos apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą. Buvo atlikta apklausa, kaip vaikai supranta, kas yra sveikata ir kas ją žaloja. Apklausos rezultatai parodė, kad vaikai turi žinių apie sveikatą stiprinančius veiksnius, bet reikia ugdyti įpročius, kad sveika gyvensena taptų poreikiu. Kupini entuziazmo vaikai dienoraščiuose, kuriuos paruošė 6 klasės mergaitės, kiekvieną dieną fiksavo, kiek laiko skyrė fizinei veiklai, kiek daržovių ir vaisių suvalgė. Kiekvieno mėnesio pabaigoje buvo aptariama, kaip mokiniams sekasi vykdyti veiklas ir jas registruoti.

Projektas baigėsi linksmąja popiete, kurios metu vaikai atlikto įvairias judrias užduotis – žaidimus. Mokyklos administracija padėkojo visiems dalyviams, įteikė diplomus ir dovanėles.

Tikimės, kad vaikai suprato, kodėl svarbu tinkamai maitintis ir būti kuo daugiau laiko aktyviems ir tai taps jų sveikos gyvensenos įpročiu.

 

Jolanta Pakalniškienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

 

 

 

 

Random Posts