Pristatyta mobilioji programėlė „Pagalba sau“ psichikos sveikatai gerint

Pristatyta mobilioji programėlė „Pagalba sau“ psichikos sveikatai gerint

Pagaliau pristatyta ilgai laukta pirmoji lietuviška mobilioji programėlė „Pagalba sau“, skirta lavinti emocinę žmonių sveikatą bei teikti psichologinę pagalbą. Jos atsiradimą inicijavo programos Jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“ projekto vadovai, globojo – Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, o socialiai atsakingas verslas (UAB „TeleSoftas“) viziją padėjo paversti tikrove ir sukūrė šiuolaikinį technologinį produktą, kurį mūsų šalies žmonės jau gali naudoti nemokamai parsisiuntę iš „Google Play“ parduotuvės.  Tai pirmasis toks produktas Lietuvoje, užsienyje – tai nebe naujiena.

Ši programėlė leidžia žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, pateikia naudingos informacijos ir pratimų, lavinančių emocijas. Taip pat joje galima rasti psichologinės pagalbos linijų kontaktus, o interaktyvus žemėlapis rodo, kur yra įsikūrę artimiausi psichologinę pagalbą teikiantys centrai.

Kiekvienas programėlės naudotojas gali žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. Programėlės turinys yra pateikiamas paprastai, žaidimo forma, o be viso to joje galima rasti mokomosios medžiagos, savipagalbos pratimų.

„Android“ operacinės sistemos naudotojai gali programėlę atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės visiškai nemokamai. „iOS“ sistemai pritaikyta programėlės versija bus išleista liepos mėnesį.

 

Straipsnyje panaudota Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Parengė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Rūta Čijunskaitė

 

Random Posts