Prevencinis renginys „Būk saugus vandenyje ir išmok teikti pirmąją pagalbą“

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai š. m. rugpjūčio 19 d. lankėsi vaikų ir jaunimo vasaros stovykloje (Kruopiuose) atostogaujančius vaikus ir vykdė prevencinį renginį „Būk saugus vandenyje ir išmok teikti pirmąją pagalbą“. Šio renginio tikslas – ugdyti pirmosios pagalbos įgūdžius ir priminti apie saugų elgesį vandenyje. Nuo vaikystės susipažinęs ir daug kartų girdėjęs pirmosios pagalbos teikimo esminius principus, žmogus nepabijos ištikus nelaimei prisiliesti prie nukentėjusiojo, suteikti jam pirmąją pagalbą.

Susitikimo metu Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (toliau – JPSPP) koordinatorė Justina Jagminienė vaikams priminė pavojus, kurie kyla vasarą atostogaujant prie vandens telkinių ir kaip jų išvengti, ką reikia daryti perkaitus ar gavus šilumos ir saulės smūgį, susipažindino su pirmosios pagalbos rinkiniu, aptarė nukentėjusiojo gyvybės požymių nustatymo sekas tik praradus sąmonę ir išnykus gyvybės požymiams, kaip atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą. Vaikai galėjo patys išbandyti savo jėgas gaivindami manekeną. Taip pat vaikams buvo pademonstruotas ir tarptautinis užspringimo ženklas, paaiškinta, kuo skiriasi dalinis užspringimas (kai žmogus sąmoningas, gali kalbėti ir kosėti) ir visiškas užspringimas (kai negali laisvai kvėpuoti, kalbėti ir kosėti, pradeda mėlti, netenka sąmonės). Vaikai suteikė pirmąją pagalbą užspringusiajam panaudodami mokomąją liemenę, imituojančią užspringusįjį. Ši mokomoji liemenė leidžia pajusti, kaip taisyklingai suduoti penkis kartus į tarpumentę ir, jei nukentėjusysis vis dar užspringęs, atlikti Heimlicho manevrą.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Airidas Povilas Stasiulis vaikus supažindino su 3D stendais, kurie parodo, kokius gyvybinių organų pakitimus iššaukia vartojamos vienokios ar kitokios psichoaktyvios medžiagos.
Visiems renginio dalyviams išdalinta dalomoji medžiaga bei Biuro įsteigti prizai – atšvaitai.

JPSPP koordinatorė Justina Jagminienė

Random Posts